Facebook Pixel

Досвід покупок українців в інтернет-магазинах гірше, ніж у жителів інших країн — дослідження Google

Українські споживачі задоволені процесом покупок в онлайн-магазинах країни на 10% менше, ніж у середньому в світі. Про це свідчать результати дослідження компанії Kantar на замовлення Google.

В інших країнах цей показник становить у середньому 69%, а в Україні таких покупців лише 59% — стільки опитаних оцінили свій досвід покупок як «відмінний» і «дуже хороший».

60% українців добре оцінили в онлайн-магазинах асортимент товарів, а 55% — простоту навігації на сайті. 30% вважають, що товар онлайн-рітейлерам повернути легко, 31% високо оцінюють програми лояльності та наявність безкоштовної доставки товарів, а 34% — задовольняє рівень цих послуг.

Сервіс онлайн-магазинів не задовольнив 11% опитаних Українців (у світі цей показник — близько 7%).

35% опитаних жителів нашої країни не «поверталися» у кращий для себе магазин, після того як купили там якусь річ (у світі цей показник склав 22%). А 65% повторно здійснювали покупки у свого онлайн-рітейлера (у світі це зробили 78% опитаних споживачів).

Kantar також встановила, що онлайн-споживачі в Україні знають у середньому 12 магазинів у мережі, але щось купують тільки в трьох з них. Приблизно такий же показник і у решти країн, які увійшли у дослідження.

Дослідження також показало, що 53% українців рекомендують свої улюблені інтернет-магазини, у світі цей показник на 5% нижче.

Опцією гарантованої дати доставки і її швидкістю задоволені лише 35% і 38% українців відповідно. 51% респондентів задовольняє простота і швидкість оплати товару, а швидкість завантаження сайту або програми онлайн-рітейлера — 58%.


Kantar опитала 35 тис. респондентів (в Україні взяли участь 2 тис.) в 17 країнах у період з квітня по травень цього року. Покупцям онлайн-магазинів старше 16-ти років потрібно було відповісти на 15-хвилинний опитувальник в мережі.

Подякувати 🎉