Facebook Pixel

Держфінмоніторинг у 2020 році виявив порушень на 76 млрд грн

Фото: data.gov.ua

Фото: data.gov.ua

Державна служба фінансового моніторингу в 2020 році направила 1036 матеріалів до правоохоронних органів, загальна сума фінансових операцій по них склала 76,2 млрд грн.

Найбільша кількість матеріалів направлена до фіскальних органів — 292, а також до СБУ — 252, Нацполіції — 233 і НАБУ — 168.

За минулий рік Держфінмоніторинг направив до правоохоронних органів 204 матеріали на 8,1 млрд грн, пов'язаних із підозрами в корупції.

Також виявлено 75 операцій, що мають відношення до фінансування тероризму. Зокрема:

Telegram Logo
  • 36 матеріалів пов'язані з підозрами в здійсненні фінансових операцій особами, причетними до діяльності ІДІЛ або інших екстремістських груп;
  • 27 матеріалів пов'язані з підозрами в тероризмі/сепаратизмі та його фінансуванні.

Із 75 переданих матеріалів 10 містять інформацію про виявлені зв'язки з РФ.

Додатково. Національний банк, інші державні органи та громадські організації підписали Меморандум про співпрацю з розвитку механізму перевірки інформації про кінцевих бенефіціарів власників та створення Транснаціональної електронної лабораторії (ТЕЛ).

Меморандум діятиме три роки. Він визначає основні напрямки співпраці, яка націлена на створення механізму проведення перевірки достовірності інформації про кінцевих бенефіціарів власників. Ця інформація потрібна для протидії корупції, відмиванню коштів, шахрайства, ухилення від сплати податків і інших злочинів, пов'язаних із фіктивною діяльністю компаній.

Коментарі

Всі новини