Facebook Pixel

Держдума розгляне звернення про визнання «ДНР» і «ЛНР» завтра. Верховна Рада розробляє зустрічну постанову

Комітет російської Державної думи в справах СНД, євразійської інтеграції та зв'язків із співвітчизниками підтримав два варіанти постанови звернення до Володимира Путіна про визнання «ДНР» і «ЛНР».

Питання звернення до президента щодо потреби визнання «ДНР» і «ЛНР» буде розглянуто завтра, 15 лютого, повідомляється на сайті Держдуми.

«За кожне рішення в комітеті проголосували по троє людей. Тепер це винесено на Раду Думи, і завтра обидві ухвали можуть бути винесені на обговорення Держдуми», — розповів співрозмовник ТАРС.

Другий варіант звернення передбачає заклик до глави держави визнати незалежність «ДНР» і «ЛНР» після консультацій із МЗС щодо дотримання міжнародних домовленостей, зокрема Мінських угод.

Спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук заявив на брифінгу за результатами засідання погоджувальної ради, що парламент готує проєкт ухвали на випадок визнання Держдумою Росії «ДНР» і «ЛНР».

«Ця ухвала готується. Думаю, що до кінця дня її буде зареєстровано», — пообіцяв він.

За його словами, документ ще раз наголосить, що території так званих ЛНР і ДНР — складові територіальної цілісності України.

Нагадаємо, що проєкт постанови про звернення Держдуми до президента РФ про визнання незалежності ЛДНР до Держдуми внесли депутати КПРФ на чолі з лідером Геннадієм Зюгановим 19 січня.

Документ передбачає прохання визнати ці території «як самостійні, суверенні та незалежні держави». Водночас депутати вважають обґрунтованим та морально виправданим визнання самопроголошених республік. Російські ЗМІ називали 14 лютого як дату розгляду звернення до Путіна щодо визнання «ДНР» і «ЛНР» ще 31 січня.

Декількома днями раніше Путін доручив проаналізувати ідею про перерахунок соцвиплат і пільг мешканцям «ДНР» і «ЛНР» із російськими паспортами. Соцвиплати мають бути перераховані через портал держпослуг без надання даних про реєстрацію.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉