Конвертація валютних боргів у Росії означатиме дефолт. Про це написав голова податкового комітету Данило Гетманцев у своєму Telegram-каналі.
«Ринки готуються до першого у сучасній історії Росії дефолту за суверенними зобов'язаннями у валюті», – написав Гетманцев.
Вночі 6 березня стало відомо, що президент Росії Володимир Путін підписав указ, яким дозволив виплачувати зовнішній борг російських емітентів перед «недружніми» країнами у рублях. Список таких країн російський уряд має скласти у дводенний термін.

«Боргові цінні папери РФ, випущені після 2018 року, вже припускали можливість виплати в рублях. Вони готувались. Однак точно не готувалися інші резиденти РФ (в т.ч. держкорпорації), для яких виплата в рублях означатиме дефолт, а також крос-дефолт за іншими аналогічними зобов'язаннями. Перший показовий кейс буде сьогодні-завтра, коли свої купонні виплати за єврооблігаціями мають здійснити Роснєфть, РЖД та Газпром. Наступна – виплата купонів за суверенними євробондами 16 березня», – заявив Гетманцев.
Міністерство фінансів РФ 16 березня має виплатити купон за єврооблігаціями на $3 млрд з погашенням у 2023 році, а 31 березня – здійснити ще один платіж за євробондами з погашенням у 2030 році.
Цього тижня усі провідні рейтингові агентства синхронно знизили довгострокові суверенні рейтинги Росії у валюті до рівня нижче інвестиційного, тобто «сміттєвого», з негативним прогнозом: S&P – з BB+ до CCC- (4 березня), Moody's – з Ваа3 до B3 (3 березня), Fitch – з ВВВ до В (3 березня).
Нагадаємо, 24 лютого о 04:50 президент РФ ВолодимирПутін фактично оголосив війну Україні, а російські війська розпочали вторгнення на територію нашої країни.
стежить за розвитком ситуації та регулярно інформує про найважливіші події.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також