Facebook Pixel

Виплата валютних боргів Росії у рублях означатиме її дефолт – Гетманцев

Конвертація валютних боргів у Росії означатиме дефолт. Про це написав голова податкового комітету Данило Гетманцев у своєму Telegram-каналі.

Quote«Ринки готуються до першого у сучасній історії Росії дефолту за суверенними зобов'язаннями у валюті», – написав Гетманцев.

Вночі 6 березня стало відомо, що президент Росії Володимир Путін підписав указ, яким дозволив виплачувати зовнішній борг російських емітентів перед «недружніми» країнами у рублях. Список таких країн російський уряд має скласти у дводенний термін.

Quote«Боргові цінні папери РФ, випущені після 2018 року, вже припускали можливість виплати в рублях. Вони готувались. Однак точно не готувалися інші резиденти РФ (в т.ч. держкорпорації), для яких виплата в рублях означатиме дефолт, а також крос-дефолт за іншими аналогічними зобов'язаннями. Перший показовий кейс буде сьогодні-завтра, коли свої купонні виплати за єврооблігаціями мають здійснити Роснєфть, РЖД та Газпром. Наступна – виплата купонів за суверенними євробондами 16 березня», – заявив Гетманцев.

Міністерство фінансів РФ 16 березня має виплатити купон за єврооблігаціями на $3 млрд з погашенням у 2023 році, а 31 березня – здійснити ще один платіж за євробондами з погашенням у 2030 році.

Цього тижня усі провідні рейтингові агентства синхронно знизили довгострокові суверенні рейтинги Росії у валюті до рівня нижче інвестиційного, тобто «сміттєвого», з негативним прогнозом: S&P – з BB+ до CCC- (4 березня), Moody's – з Ваа3 до B3 (3 березня), Fitch – з ВВВ до В (3 березня).

Нагадаємо, 24 лютого о 04:50 президент РФ ВолодимирПутін фактично оголосив війну Україні, а російські війська розпочали вторгнення на територію нашої країни.

The Page стежить за розвитком ситуації та регулярно інформує про найважливіші події.

Подякувати 🎉