Facebook Pixel

Крадіжка 367 млн грн: ДБР повідомило про підозру колишньому власнику ЛАЗу

ДБР повідомило про підозру російському олігарху і ексвласнику Львівського автобусного заводу Ігорю Чуркіну. Його підозрюють у незаконному заволодінні майном ЛАЗу.

Про це пише ДБР.

Як Ігор Чуркін вкрав майно ЛАЗу

За даними ДБР, у 2005 році Ігор Чуркін був обраний головою спостережної ради ЗАТ «Завод комунального транспорту» ( колишній ЛАЗ). У 2008 році він організував відчуження 8 об’єктів нерухомого майна колишнього державного підприємства Львівського автобусного заводу. Їх новими власниками стали його ж комерційні структури.

Для проведення оборудки Чуркін дав вказівку підлеглому підробити офіційні фінансові документи ЗАТ «Завод комунального транспорту». Вони були використані для зняття всіх фінансових обтяжень з об’єктів нерухомого майна, що зекономило гроші олігарху та дозволило фактично вкрасти частину приміщень заводу.

Схожу схему російський олігарх повторив у 2016 році. Він організував підробку судового рішення, яке стало підставою створення нібито законних умов для відчуження нерухомого майна заводу на користь його групи підприємств. Сума збитків, завданих ЗАТ «Завод комунального транспорту», становить понад 367 млн грн. Наразі майно заводу повернено державі.

Як Ігор Чуркін став власником ЛАЗу

У 2001 році головним акціонером Львівского автобусного заводу стає ТОВ «Сіл-Авто» росіянина Ігоря Чуркіна. Ще тоді, у 2001-му, рішення про приватизацію суд визнав незаконним. Попри це, нічого не змінилося. Підприємство і надалі залишалося у приватних руках. Знищення промислового гіганта відбувалося поступово. Спершу на базі підприємства створили холдингову компанію ЛАЗ, власниками якої стають брати Олег та Ігор Чуркіни. До її структури входять Львівський і Дніпровський автобусні заводи, Миколаївський машинобудівний завод, торговий дім «Українські комерційні автомобілі», сервісна компанія «БусСервіс» та лізингова – LAZ Finance. На чолі холдингу – управляюча компанія «Сіті Транспорт Груп».

І от вже у червні 2006 року Господарський суд Львівської області приймає ухвалу про порушення провадження у справі щодо банкрутства акціонерного товариства. А менше як через рік підписали акт підсумкової перевірки виконання умов договору купівлі-продажу підприємства. Іншими словами, ревізія засвідчила здійснення усіх інвестиційних зобов’язань, які новий власник брав на себе при купівлі ЛАЗу. Згідно з документом, умови договору були виконані. Парадокс у тому, що все це відбувається на тлі банкрутства заводу. Паралельно брати вивозили майно підприємства, серед яких дитячий оздоровчий табір «Сонячна Галявина» у Родатичах.

У 2014 виконавча служба видає постанову про арешт майна заводу. Приміщення виставляють на аукціон. Урешті-решт перемогу на торгах здобувають ТОВ «Львівський автобусний завод» і ТОВ «Будтехкомплектпостач Груп». Останні також були пов’язані з Ігорем Чуркіним. На той час завод вже повністю припинив роботу. Наразі майно підприємства розпродано або націоналізовано.

Подякувати 🎉