Facebook Pixel

Боррель закликав ЄС швидше розблокувати €6,6 млрд для військової допомоги Україні

Високий представник ЄС Жозеп Боррель наголосив, що Євросоюз має розблокувати €6,6 млрд, передбачених для військової допомоги Україні. Для цього ЄС має ухвалити сім правових актів за згодою усіх країн-членів. Про це пише «Укрінформ».

Коли ЄС зможе розблокувати €6,6 млрд для військової допомоги Україні

Quote«Зараз ми маємо сім правових актів, які мають бути ухвалені, щоб мобілізувати €6,6 млрд для України. Це не було можливим зробити вже доволі тривалий час, тому що немає консенсусу між країнами. Нам потрібна одноголосність, якої немає вже протягом місяців», – зазначив Боррель.

У вівторок, 28 травня 2024, на пресконференції за підсумками засідання Ради міністрів ЄС Боррель нагадав, що ЄС розширив допомогу Україні до €5 млрд у межах Європейського фонду миру. З огляду на це, €6,6 млрд військової допомоги для України є особливо важливими.

Quote«Це більше ніж теоретична дискусія. Будь-які затримки у військовій підтримці мають реальні наслідки, і ці наслідки вимірюються як людськими життями та пошкодженою цивільною інфраструктурою, так і пастками на полі бою», – сказав високий представник ЄС.

Також Боррель повідомив, що ЄС наближається до використання надприбутків від заморожених активів рф. Попередньо Україна отримуватиме близько €3 млрд на рік через Європейський фонд миру. Гроші спрямують, зокрема, на закупівлю зброї та військового обладнання. Невдовзі дискусії щодо цього відбудуться на рівні Комітету постійних представників ЄС.

Нагадаємо, у березні 2024 року Євросоюз повідомив, що розширює Європейський фонд миру на €5 млрд, щоб посилити військову підтримку України від ЄС. З 2022-го Україна отримує допомогу армії через фонд, який компенсує витрати країн-членів за надану зброю.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉