Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Бізнесу в Україні наступного року буде дуже важко — дослідниця

Тетяна Ситник

Тетяна Ситник

Наступний рік може стати для бізнесу в Україні дуже важким. Про це розповіла дослідниця, партнерка аналітичної компанії CBR Тетяна Ситник в інтерв'ю SPEKA media.

За її словами, зараз більшість українських підприємств адаптувалися до ситуації й працюють далі.

Quote«Більша частина підприємств і далі працюють. Звісно, не на повну потужність, але працюють на рівні 75 — 90%. Це свідчить про те, що бізнес має ресурс і має ресурс завдяки тому, що 2021 рік був непоганий для українських замовників. На жаль, тут потрібно розуміти, що наступний рік може бути набагато важчий. Бо зараз бізнес використовує ресурс, який ще був до цього», — пояснила дослідниця.

Водночас зазначалося, що малий і середній бізнес гнучкіший, ніж великий, однак зараз має менше ресурсу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Раніше, у мирний час, українська економіка розвивалася і завдяки великому бізнесу, і завдяки малому та середньому. Їхній внесок у ВВП був приблизно однаковий. Але завжди малий і середній бізнес мріяли про масштабування. Тобто хотіли отримати перевагу на масштабі… Однак зараз ця перевага втратила сенс. Навпаки, перевагою стали мобільність, гнучкість, компактність. Отже, з'являється перевага малих підприємств завдяки їхній гнучкості», — пояснила Тетяна Ситник.

Вона також розповіла, що нині бізнес рухається від невизначеності до оцінювання ризиків, і це пояснила, чому бізнес адаптується.

Quote«Бізнес адаптується, адже бачить, що є ризики. Тобто не варто тримати великі склади — це небезпечно. Не варто розміщувати тут виробництво — можливо краще перенести його в якесь безпечне місце. Одна зі стратегій, але це більше для великих компаній, — будівництво нових потужностей чи оренда їх на кордоні з Польщею, перелаштування в безпечніших місцях. Отже, це перехід від повної невизначеності, що не піддається якомусь кількісному визначенню… Зараз уже є ризики, які зрозумілі, які за необхідності можна кількісно виміряти, і відповідно це вже стимулює якусь стратегію, якісь дії зі зменшення цих ризиків. Тому бізнес адаптується», — наголосила партнерка аналітичної компанії CBR.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини