Англійський суд заморозив дивіденди «Газпрома» від Nord Stream

Високий суд Англії та Уельсу в межах позову «Нафтогазу» зобов’язав «Газпром» у разі отримання дивідендів від Nord Stream внести $145 млн з цієї суми на рахунок суду в якості гарантії виконання вимог останнього. Про це повідомили в прес-службі «Нафтогазу».

Таке рішення суд прийняв ще 11 червня, враховуючи продовження строків розгляду апеляції на рішення Стокгольмського арбітражу у Швеції та можливі додаткові відсотки по боргу, які «Газпром» повинен заплатити «Нафтогазу».

Суд також зобов’язав «Газпром» при прийнятті рішень акціонерами Nord Stream про виплату нових дивідендів отримувати згоду «Нафтогазу» або узгодження суду про їх отримання.

Telegram Logo

У прес-службі компанії також заявили, що примусове виконання рішення Стокгольмського арбітражу у транзитній справі між двома компаніями на території Англії та Уельсу будуть можливі після прийняття рішення Апеляційним судом округу Свеа.

Контекст

  • У лютому 2018 року Стокгольмський арбітражний трибунал виніс рішення на користь «Нафтогазу» з більшості важливих питань у суперечці з «Газпромом». Арбітраж задовольнив вимогу української компанії про компенсації за недопоставлені Росією обсяги газу для транзиту. Трибунал зобов’язав виплатити «Нафтогазу» компенсацію в $4,6 млрд. Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь держкомпанії України. «Газпром» подав апеляцію на це рішення.
  • У березні 2019 року Англійський суд наклав на «Газпром» додаткові зобов’язання проти приховування і виведення активів з юрисдикцій Великобританії та Нідерландів. Він зобов’язав російську компанію надати грошове забезпечення у розмірі $200 млн на рахунок суду або ескроу-рахунок одного з лондонських банків як гарантії виконання вимог суду.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини