Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
IT

Шахрайські Android-застосунки здійснювали покупки без відома власників смартфонів

Фото: hi-tech.ua

Фото: hi-tech.ua

У фірмовий магазин застосунків Google Play проникла група шахрайських програм. Їх завантажили не менше 700 тис. разів до того, як вони були виявлені, і Google приступила до їхнього видалення, повідомляється в блозі компанії McAfee.

Шкідливі програми були вбудовані в фоторедактори, шпалери, головоломки та інші застосунки. Вони перехоплювали повідомлення про SMS, а потім здійснювали несанкціоновані покупки.

Щоб пройти перевірку магазину перед розміщенням, зловмисники відправляли «чисту» версію застосунка, а шкідливий код потрапляв до нього через оновлення.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

У блозі McAfee розписаний механізм дії шкідливого ПЗ, вбудованого в ці застосунки. Воно використовує динамічне завантаження коду. Зашифровані файли шкідливого ПЗ з'являються в папці ресурсів програми з такими іменами, як cache.bin, settings.bin, data.droid або у вигляді нешкідливих png-файлів.

Після завантаження шкідливі файли автоматично розшифровуються, і схема починає працювати.

Дослідники дійшли висновку, що шахраї могли отримувати відомості про оператора зв'язку користувача, номер телефону, SMS-повідомлення, IP-адресу, країну тощо.

У McAfee рекомендують користувачам звертати особливу увагу на застосунки, які запитують дозволи, пов'язані з SMS і прослуховуванням повідомлень. Справжні додатки для обробки фотографій або установки шпалер просто не запитуватимуть їх, тому що вони не потрібні для їхнього запуску. Якщо запит здається підозрілим, краще не приймати його.

moshennicheskie-prilozheniya.jpg

Приклади шахрайських додатків в Google Play

Додатково. Раніше The Page розповідало, як захистити смартфон, якщо в ньому — ваше життя.

Facebook, Tinder, Uber і Spotify: топ-10 застосунків, які збирають найбільше даних про користувачів.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини