Андрій Коболєв: анбандлинг «Нафтогазу» відбудеться вчасно

Фото: BBC

Фото: BBC

Група «Нафтогаз» і «Оператор ГТС України» роблять все можливе, щоб завершити анбандлинг своєчасно, тобто до 1 січня 2020 року. Про це написав керівник «Нафтогазу України» Андрій Коболєв в Facebook.

Цього тижня новий оператор газотранспортної системи (ГТС) подав заявку на сертифікацію в НКРЕКП. Враховуючи стислі терміни, які залишаються до 1 січня, «Нафтогаз» звернулася до НКРЕКП і Секретаріат Енергетичного співтовариства з проханням про паралельну сертифікацію. Проходження сертифікації — фінальний етап проєкту по відділенню оператора ГТС України (анбандлинга).

Контекст

  • У 2014 році Україна підписала підписала Угоду про асоціацію з ЄС, в якій обіцяла на внутрішньому ринку розділити діяльність з транспортування та з видобутку газу.
  • У вересні цього року Кабмін оновив план анбандлинга «Нафтогазу». Новим оператором стане «Оператор ГТС» – дочірнє підприємство «Укртрансгазу».
  • Оператор буде належати компанії «Магістральні газопроводи України», всі акції якого Кабмін передав Мінфіну.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Чому Boeing «вбив» свій 747 легендарний Jumbo Jet

Аерокосмічний і оборонний гігант Boeing закриває виробництво свого легендарного двоповерхового реактивного пасажирського літака моделі 747 Jumbo Jet, який літає з 1969 року.

В «Енергоатомі» розповіли, скільки коштує вивести ядерні реактори з експлуатації

Ядерні реактори «Енергоатому» не виводитимуться з експлуатації всі одночасно і це буде коштувати від $288 млн до $367 млн за один блок.

НБУ видав Ощадбанку мільярдне фінансування

Національний банк України видав державному «Ощадбанку» і банку «Авангард», який пов'язаний з групою ICU, кредит рефінансування в обсязі 1,2 млрд грн 200 млн грн відповідно.