Facebook Pixel

Ахметов втратив $20 млн на неметалургійному бізнесі у 2023

Інвестиційна фірма UMGI представила огляд результатів своєї діяльності за 2023 рік. У попередньому році колектив UMGI продовжував стратегію активної присутності на європейських ринках, спрямовуючи інвестиції у розширення свого портфеля активів. Протягом 2022-2023 років UMGI направила майже $22 мільйони на розвиток бізнесів, що входять до її портфеля.

Портфель індустріальних продуктів UMGI поповнився завдяки запуску нового заводу з виробництва порошкового дроту Inwire Group у місті Ізміт (Туреччина), який є одним із найбільших виробників компонентів для металургійної промисловості в Україні. Будівництво та запуск цього об'єкту зайняли 2 роки. Продукція нового виробництва спрямовано задоволення потреб як локального ринку Туреччини та інших країн Близького Сходу, що сприяє зміцненню позицій виробника на світовому ринку. Загальний обсяг інвестицій у цей проєкт з 2022 року становив 2,4 мільйона доларів.

UMGI також розширила свій портфель у галузі видобувного бізнесу завдяки відкриттю нових виробничих потужностей VESCO Group в Іспанії. У 2023 році VESCO Clays Spain розпочала розробку кар'єру з видобутку глини на родовищі Encarnita, розташованому на території муніципалітету Берге у провінції Теруель. Головним ринком збуту керамічної сировини, що видобувається з глини родовища Encarnita, є локальний ринок іспанської керамічної індустрії, одного з найбільших та найрозвиненіших у світі. Запланована виробнича потужність нового кар'єру складає 100 тисяч тонн керамічної сировини на рік.

Quote«umgi прагне побудувати портфель ринковою вартістю $1 млрд, застосовуючи нашу експертизу на світових ринках, а також залучаючи міжнародних партнерів до відновлення України, — розповів Андрій Горохов, генеральний директор umgi. — Наша інвестиційна команда постійно вивчає нові бізнес-можливості та розвиває мережу партнерів на ринках України, країн ЄС, Туреччини та Індії. Ми націлені посилювати наш портфель новими бізнесами у сферах промисловості та охорони здоров’я як в Україні, так і за кордоном, закриваючи в рік по 1-2 угоди».

UMGI систематично підтримує економіку України. Загалом бізнеси, керовані компанією, сплатили понад 321 мільйон гривень податків за 2023 рік. Крім того, для підтримки Збройних Сил України (ЗСУ), територіальних оборонних загонів (ТРО) та громад у регіонах, де є бізнеси UMGI, було виділено 6 мільйонів гривень, а також надано товари та послуги на суму 2 мільйони гривень. У рамках цієї підтримки захисникам передається спеціальне обладнання для будівництва укріплень, засоби індивідуального захисту, технічні засоби, пальне та інші потрібні предмети. Крім того, надається допомога у зведенні фортифікаційних споруд та забезпеченні будівельними матеріалами тощо.

Загальні втрати umgi від війни за 2023 рік за внутрішніми оцінками становлять майже 20 млн доларів. Зокрема, АТ «Часовоярський вогнетривкий комбінат», що входить до VESCO Group, наразі знаходиться у зоні активних бойових дій.

Quote«Попри значні втрати, які понесли наші активи через повномасштабне вторгнення росії, український бізнес демонструє стійкість та швидко адаптується до нових умов. Ми бачимо ознаки відновлення в переробній, будівельній та логістичній галузях, — додав Андрій Горохов. — Feednova повністю виконала свій бюджет, незважаючи на військовий стан і блокування кордонів. Більш того, прийнято рішення про масштабування бізнесу в Центральну Україну. Recycling Solutions завершила релокацію виробництва з перероблення мікросфери до Західної України та стала одним з найбільших імпортерів гранульованого шлаку в ЄС. Intech та PortInvest наростили обсяги вантажних перевезень порівняно з 2022 роком».

У 2023 році umgi відкрив офіційне представництво у Польщі в м. Варшаві. Офіс відповідає за координацію закордонних інвестицій компанії та сприяє активам umgi у пошуку можливостей в ЄС.

Подякувати 🎉