31 жовтня західні країни святкують Геловін, а також Всесвітній день міст, день заощаджень та міжнародний день Чорного моря.
нагадує, які історичні події відбулися 31 жовтня в Україні та світі.
У 1517 році чернець-августинець, філософ і теолог Мартін Лютер оприлюднив 95 тез проти індульгенцій в католицькій церкві. Так починалася доба протестантизма.
У 1815-му британець Гемфрі Деві запатентував шахтарську лампу – гасову або олійну, з металевою сіткою, безпечну в середовищі, повному метану.
У 1941-му, у розпал Другої світової війни, в США на горі Рашмор в Південній Дакоті завершили спорудження найбільшого пам'ятника світу. Це 18-метрові голови чотирьох президентів: Джорджа Вашингтона, Томаса Джеферсона, Теодора Рузвельта і Авраама Лінкольна. Ці голови або алюзії на них постійно з’являються у багатьох кіно- та анімаційних фільмах – як символ величі або як пародія.
В 1961 році в СРСР почала діяти найбільша теплова електростанція – Придніпровська ГРЕС у Дніпрі.
У 1984-му двоє сикхських терористів вбили прем'єр-міністерку Індії Індіру Ганді.
1992-го Папа Римський Іван Павло II офіційно реабілітував астронома Галілео Галілея, котрий стверджував, що Земля не є центром Всесвіту, але був змушений зректися своїх поглядів під тиском суду інквізиції.
У 1995-му Україна виконала умови договору про звичайні озброєння, ліквідувавши останній, передбачений договором, танк Т-62.