Facebook Pixel

Яке церковне свято 2 травня: історія, прикмети і головні заборони

Свято 2 травня в церковному календарі має особливе значення: цього дня православні християни вшановують пам’ять преподобного Іоанна Ветхопечерника. Це свято не належить до циклу дванадесятих (12-ти найважливіших церковних свят року) , але має глибоке духовне значення.

2 травня: історія свята

Преподобний Іоанн Ветхопечерник жив у IX столітті та був ченцем монастиря у Палестині. Його прозвали Ветхопечерником (тобто «старопечерником») за те, що він довгий час провів у печері, ведучи суворе аскетичне життя. За переказами, Іоанн був наділений даром прозорливості і зцілення.

Прикмети на 2 травня

У народі цей день мав також аграрне значення – він вважався сприятливим для початку весняних польових робіт. Саме з 2 травня наші предки активно сіяли льон та інші культури.

Кілька популярних прикмет на 2 травня:

  • Якщо 2 травня теплий і сонячний день – літо буде врожайним.
  • Якщо цього дня зацвітає черемха – через тиждень можна чекати похолодання.
  • Дощ 2 травня – до хорошого врожаю хліба.

2 травня: що не можна робити

Хоча 2 травня не є великим святом, деяких речей за традицією варто уникати. Так, у цей день не бажано працювати фізично в будинку (прибирання, ремонт) – краще зосередитись на роботі на природі: в саду, на городі чи в полі. Також на церковне свято 2 травня заведено уникати негативних думок і заздрощів, аби не втратити день духовного очищення. Крім того, не слід вбивати комах, особливо бджіл чи метеликів – вважалося, що це до нещастя.

Подякувати 🎉