Facebook Pixel

Сезон кліщів почався: що робити, якщо після прогулянки знайшли кліща на собі чи собаці

Сезон кліщів почався: що робити, якщо після прогулянки знайшли кліща на собі чи собаці.

Сезон кліщів почався: що робити, якщо після прогулянки знайшли кліща на собі чи собаці.

З настанням теплої погоди активізувалися кліщі, укуси яких можуть спричиняти низку небезпечних захворювань. Видаляти кліща самостійно досить ризиковано, це може призвести до ускладнень, нагадала завідувачка інфекційного відділення Житомирської міської лікарні №1 Оксана Волкова «Суспільному».

Чому потрібно остерігатися кліщів та чому після укусу потрібно звертатися до лікаря

Волкова говорить, що саме лікар має визначити, чи потрібно пацієнту проходити лікування після укусу кліща, адже комаха може спричинити хворобу Лайма.

Quote«У гострий період можуть виникати серйозні ускладнення з боку центральної нервової та серцево-судинної систем. Якщо вчасно не звернутися до лікаря, гостра форма хвороби може перейти в хронічну. Видаляти кліща самостійно небезпечно. Необхідно якнайшвидше, бажано протягом доби, звернутися до травмпункту для правильного та безпечного видалення. У нас наразі звернень з гострими клінічними ознаками Лайм-бореліозу не було, однак пацієнти приходили з кільцевими еритемами, які могли з’явитися після укусів кліщів восени минулого року», — каже Оксана Волкова.

Чи можна видалити кліща власноруч

Якщо після прогулянки ви знайшли на собі кліща, який вже присмоктався до шкіри, зверніться до лікарів якнайшвидше.

Проте, якщо поруч немає травмпункту чи фельдшерського пункту, можна взяти ватку з антисептиком, обережно прокрутити й витягнути кліща. Пінцетом краще не користуватися, бо можна відірвати лапки.

Інша порада — викрутити кліщів за допомогою нитки. Підвести її під основу кліща, трохи підтягуючи, зав’язати вузликом і поступово витягувати протягом 15–20 хвилин, залежно від того, наскільки той присмоктався.

Кліщі — проблема не лише людей, але й домашніх тварин

Власникам хатніх тварин також потрібно бути уважними, адже укуси кліщів небезпечні не лише для людей, а й для собак і котів. Улюбленець може захворіти, і в деяких випадках доводиться везти його до ветеринара.

Комах багато саме у траві, тому зараз під час прогулянок з собакою намагайтеся ходити лише по доріжках. Після прогулянки важливо уважно оглянути тварину на наявність кліщів.

На фото з X @ms_sunmari – не горішки, а купа кліщів, які вже насмокталися собачої крові.

На фото з X @ms_sunmari – не горішки, а купа кліщів, які вже насмокталися собачої крові.

Активність кліщів зростатиме з потеплінням і досягне піку при температурі +15 °C, уточнює ветеринар Володимир Хмельницький.

Quote«З початку 2025 року зафіксовано понад 50 випадків паразитарних захворювань у тварин, викликаних укусами кліщів. Перебіг хвороби може бути важким, зокрема при піроплазмозі та бабезіозі. Важливо регулярно обробляти тварин захисними засобами — є таблетки, краплі на холку, нашийники», — пояснив Володимир Хмельницький.
Подякувати 🎉