Facebook Pixel
IT
IT

Перший нейроінтерфейс «мозок-комп'ютер»: як працює Dev Kit від NextMind і скільки коштує

Французький стартап NextMind представив пристрій Dev Kit, який у режимі реального часу перетворює сигнали зорової кори головного мозку на цифрові команди. Завдяки йому можна візуально керувати комп'ютерами, гарнітурами AR / VR і пристроями інтернету речей, пише видання VentureBeat.

Версію для розробників уже почали постачати за ціною $399.

Що таке Dev Kit і як працює пристрій?

Dev Kit — це невеликий диск, який важить 60 грамів і кріпиться до потилиці. Він має вісім електродів, які служать для детектування електричної активності мозку. Також забезпечений окулярами.

Працює він у такий спосіб: після того, як його надягнуть на потиличну частину, пристрій знімає електроенцефалограму зорової кори, розуміючи, що саме бачить користувач і відчуваючи, коли він фокусує увагу на певному предметі. Опісля ця інформація перетворюється на цифрові предмети.

Фото: NextMind

Фото: NextMind

Однак поки гарнітура працює, якщо очі користувача відкриті, пізніше технологію будуть удосконалювати. Варто також відзначити, що гарнітура не дуже зручна, що визнають і її розробники.

За допомогою гарнітури можна керувати телевізором або комп'ютерними іграми. Щоб активувати елемент управління, досить сфокусувати на ньому увагу.

Глава NextMind і нейробіолог Сід Куіндер заявив, що гарнітура стане першим комерційним нейроінтерфейсом, який працює в реальному часі.

Quote«Ми досить непогано розуміємо, як працює мозок, і зокрема, як працюють візуальне усвідомлення, сприйняття, увага. Це дозволило нам винайти новий підхід, який ми називаємо цифровою нейросинхронністю», — додав він.

Контекст. 16 вересня пройшла щорічна презентація Facebook Connect, на якій компанія представила автономну гарнітуру віртуальної реальності Oculus Quest 2.

Подякувати 🎉