«Штучний інтелект уже працює». Інтерв'ю з генеральним директором «Microsoft Україна»

Фото: The Page

Ян Пітер де Йонг, генеральний директор «Microsoft Україна»

Генеральний директор «Microsoft Україна» Ян Пітер де Йонг розповів The Page, яким є головний позитив бізнес-клімату в Україні, яка галузь є найстабільнішою, як додати IT в сільське господарство та чи варто боятися штучного інтелекту й очікувати «повстання машин».

  • Про зміни в Україні та бізнес-клімат

Я відчуваю зміни, але не бачу, щоб це змушувало компанії змінювати стратегії. Вони більше намагаються бути цілеспрямованішими. Щодо бізнес-клімату, то тут є кілька хороших моментів. Тут система оcвіти дуже високого рівня і є багато високоосвічених кваліфікованих людей. Ми працюємо в багатьох галузях і бачимо, що стандарти там є дуже високими. Це позитив. Але є й ризик – це стабільність національної валюти, адже вона є критично важливою.

  • Про об'єднання сільського господарства та IT

Cільське господарство – це одна з найстабільніших галузей в Україні. Вона приносить багато твердої валюти й годує багато людей по всій планеті. Завдяки новим технологіям (штучному інтелекту, обробці великих масивів інформації, машинному навчанню, інтернету речей) можна допомогти аграрній індустрії стати ефективнішою.

Це дозволить підвищити врожайність в Україні. Наведу приклад: використання точного землеробства. Це коли беруть супутникові знімки полів і визначають, де на полі є більше вологи, де менше, а потім розподіляють насіння. Якщо на ділянці достатньо вологи, її засівають одним видом насіння. А на посушливих ділянках застосовують те, що краще родить саме в таких умовах. Ми представили цю технологію в Україні торік.

  • Про штучний інтелект і технологію машинного навчання

Це технологія. У нашому випадку це збір величезного обсягу інформації та його обробка, щоб знайти якісь закономірності й потім їх використати. До цього треба ще додати технологію машинного навчання — це як з малою дитиною, коли вона падає, але потім повторює ту саму дію і вчиться. Так відбувається і з машинами.

Чи треба боятися штучного інтелекту? У багатьох царинах він уже працює. Наприклад, у соціальних мережах. Там є цілеспрямовані (таргетовані) рекламні оголошення, навіть політичні. Інформацію також можна доносити на підставі вашої поведінки. І це є штучний інтелект.

Ми насправді створили перелік принципів, адже це дуже потужна технологія. Усе має бути справедливо. Тобто до кожної людини треба ставитися однаково. Наприклад, алгоритм не повинен робити різниці між жінками та чоловіками.

  • Про «повстання машин» і те, чи зможе система контролювати людей

Людям потрібно нести відповідальність. Не можна просто збудувати штучний інтелект і сказати: ось маєте те, що маєте. Якщо правильно застосовувати ці принципи, боятися немає чого.

Компанії, що створюють штучний інтелект, точно його використовуватимуть. Але й звичайні люди, що живуть і працюють на цій планеті (де вже багато штучного інтелекту), мають бути обізнаними щодо того, що відбувається. Тому треба дуже багато уваги приділяти освіті. І це не технічна освіта. Треба просто зрозуміти: якщо я, наприклад, використовую соціальну мережу, то маю думати про те, яку інформацію віддаю і наскільки детальним буде мій профайл.

Читати на The Page