Нинішній глава Нацбанку України Кирило Шевченко безпосередньо причетний до розкрадання мільярдів гривень вкладників із «Терра банку», оскільки брав активну участь в управлінні цим банком. А банк упродовж декількох років контролювали одні та ті ж люди, що створювали ілюзію продажу банку в різні руки, йдеться в розслідуванні , яке тривало близько пів року.
У 2010 році Шевченко був у складі групи осіб, яка придбала «Терра банк». У той час майбутній глава НБУ був заступником голови правління державного «Укргазбанку». Серед його «соратників» у придбанні «Терра банку» виявився Вадим Копилов — заступник міністра фінансів часів президента Януковича. Банк Шевченко та Копилов взяли під свій контроль завдяки ПрАТ «Українська стратегічна група» — ця компанія володіла 99,21% акцій «Терра банку».
«Шевченко відкрито володів 33% акцій ПрАТ «УСГ». А ось Копилов, будучи чиновником, близьким до Партії регіонів, з амбіціями на пост міністра фінансів, діяв через інших осіб: дружину Марину Ленінг, яка формально володіла його бізнесами, і Віктора Борсука, який представляв інтереси Копилова, володіючи 29,9% акцій ПрАТ «УСГ». Марина Ленінг очолила наглядову раду «Терра банку», а Віктор Борсук став членом наглядової ради... За сприяння друзів-регіоналів Кирило Шевченко зайняв пост голови правління банку. У цій ролі він пробув із 14 квітня 2010 до 11 квітня 2011 року. Але у квітні 2011 року банк спіткали кадрові зміни. Шевченка на посаді голови правління замінює Володимир Коцюба — близький друг Копилова і самого Шевченка», — йдеться в розслідуванні.
А сам Шевченко після цієї рокіровки послідовно займає спочатку посаду члена наглядової ради банку, а потім додає до неї посаду голови правління ПрАТ «УСГ». Це означає, що фактично Шевченко, де-юре не контролюючи «Терра банк», на ділі продовжує здійснювати за ним контроль через основного утримувача акцій установи.
«Тому рокіровка Шевченко — Коцюба виглядає не більш ніж заміною осіб, пов'язаних між собою дружніми та діловими відносинами людей», — підкреслюється в матеріалі.
У 2012 році Копилов і Шевченко здійснюють дуже дивний, на перший погляд, вчинок — продають свої частки в «Терра банку». Це при тому, що у 2010-2011 роках банк активно розвивається і навіть отримує нагороду Ukrainian banker awards 2012 у номінації «Найбільш динамічні банки».
Придбала банк людина на ім'я Руслан Циплаков, якого пов'язують з одним із синів експрезидента Віктора Януковича.
«Цей донецький комерсант, близький до сім'ї Януковича, був відомий як власник «Південкомбанку». Розслідування OCCRP показало, що під керівництвом Циплакова з рахунків «Південкомбанку» зникли $38 млн, а також масштабно фінансувалися збройні «тітушки», які атакували Майдан у 2014 році», — наголошується в розслідуванні.
Потім власником «Терра банку» в грудні 2013 року став Сергій Клименко. А кінцевим бенефіціаром банку виявився нардеп від Партії регіонів і кум сумнозвісного міністра освіти Дмитра Табачника Максим Луцький. У 2014 році Клименко залишає посаду голови правління банку і призначає на неї Олега Савощенка — людину з команди Шевченка, який займає в банку різні керівні посади ще з 2010 року.
«При цьому сам Кирило Шевченко в березні 2014-го повертається у «Терра Банк» на спеціально створену для нього посаду президента, функціонал якої до кінця не ясний», — вказується в матеріалі.
Таким чином, як можна зрозуміти, хоча, на перший погляд, здавалося, що «Терра банк» переходить із рук до рук, на ділі його контролювали одні й ті ж люди. Протягом ряду років група осіб створювала ілюзію продажу банку, насправді ніколи не упускаючи контролю над ним зі своїх рук.