Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Як стати грантрайтером в Україні

Світлана Олейникова
Керуюча партнерка групи компаній Synergy Universe/Synergy Development Consulting

Ринок праці стрімко розвивається. Деякі професії набирають популярності з різних причин, частіше за все через розвиток технологій або нові можливості.

Саме так відбувається з професією грантрайтерів. З кожним роком зростає як попит на послуги цих фахівців, так і їхня заробітна плата.


Чому попит на грантрайтерів зростає

Грантових конкурсів стає дедалі більше. Це відбувається тому, що суспільства без запитів і проблем не існує. Скільки запитів, стільки й інструментів для розв'язання проблем. Один з них — гранти, або безповоротні кошти.

Грантові програми схожі на тендери. Якщо в тендері перемагає найвигідніша пропозиція, то в конкурсі — ті представники громадських організацій або бізнесу, які в заявці зуміють показати, що вони зможуть краще за інших виконати проєкт за обґрунтовану плату.

Переможці отримують кошти без відсотків, щоб досягти поставленої мети конкурсу.

Паралельно з ростом кількості грантових програм збільшується попит на послуги грантрайтингу (написання, тобто розробки грантових заявок і проєктів), адже бізнес і громадські організації усвідомлюють цінність таких програм.

За якісне виконання грантового проєкту компанії або організації отримують безповоротне фінансування та кошти на розвиток.

Тому паралельно з ростом кількості програм і запитів бізнесу та громадських організацій збільшується попит на послуги грантрайтерів.

Ці фахівці консультують підприємців і громадських діячів з питань конкурсів, пояснюють умови грантових програм і запити організаторів, створюють ефективні рішення на стику можливостей бізнесу, громадських організацій і запитів конкурсів.

У підсумку виграють усі: і організатори конкурсів, бо отримують кращих виконавців, і підприємці та громадські діячі, коли розуміють принципи роботи грантових програм й отримують фінансування, і грантрайтери, адже попит на їхні послуги збільшується.

Разом з попитом зростає і престиж професії. Ця історія дуже схожа на IT-галузь. Ці фахівці залишалися в тіні, поки не почалося стрімке зростання попиту на послуги та престижу професії і, як наслідок, заробітної плати.

Те ж саме відбувається і з грантрайтингом. Професія стрімко розвивається, зростає престиж, як і попит на послуги. Це все призводить до зростання рівня оплати. Вона прирівнюється до винагороди IT-фахівців рівня middle і становить €2 тис. на місяць.

Як отримати професію грантрайтера

В Україні працюють три основні схеми отримання цієї професії, безкоштовно або за гроші.

Метод проб і помилок - коли здобувач самостійно вивчає наявні програми та умови конкурсів. Цей спосіб є ефективним тоді, коли йдеться про конкурси для школярів, студентів, на старті мікробізнесу.

Якщо ж це малий або середній бізнес із запитом на фінансування в десятки, а то й сотні тисяч євро, тоді цей спосіб краще не використовувати, бо існує надто великий ризик програти через відсутність досвіду.

Менторство — коли здобувач коштів на умовах волонтера стає помічником автора проєкту, переймає знання та навички на практиці. Спосіб є ефективним тоді, коли бізнес уже повністю автоматизовано або є достатнього вільного часу на вивчення всіх аспектів протягом тривалого періоду.

Проходження курсів — коли здобувач потрапляє до групи однодумців, переймає знання, досвід, практику у досвідчених авторів, пише заявки в процесі навчання. Такий спосіб підійде тоді, коли є достатньо часу на навчання, виник запит на зміну професії або потрібне фінансування для свого бізнесу чи проєкту.

Підбиваючи підсумки вищесказаному, варто зазначити, що ця професія розвиватиметься й ставатиме потрібнішою. Кількість запитів, як і рівень оплати праці, зростатиме.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі
Всі новини