Транскордонні банкрутства 2021 року: де краще реструктуризувати борги

д.ю.н., радник Юридичної групи LCF

Фото: succo/Pixabay

З перших днів 2021 року на Європейському континенті розпочався процес оцінювання торговельної угоди між Великою Британією та ЄС. На особливу увагу заслуговували випадки розв’язання складних ситуацій у сфері транскордонної неспроможності за відсутності відповідних положень у зазначеній угоді.

Як вважають фахівці у сфері банкрутства, у цій ситуації Нідерланди вживають певних заходів, щоб утвердитися як найпривабливіший ринок реструктуризації в Європі.

До Brexit вважалося, що суди Англії та Уельсу користувалися значними конкурентними перевагами під час реструктуризації боргів у справах про банкрутство завдяки певній гнучкості англійської системи врегулювання заборгованості та порівняній легкості доступу іноземних компаній до процедур, що адмініструються під контролем судів.

Закон про корпоративну неспроможність (Corporate Insolvency and Governance Act), ухвалений у Нідерландах 2020 року, містить положення щодо розроблення ефективних планів реструктуризації з врегулювання заборгованості та набагато легшими умовами їхнього затвердження, зокрема й завдяки збільшеній можливості подолання потенційного блокування незгодними кредиторами.

Отже, у Нідерландах було враховано переваги практики, що склалася в Англії та Уельсі, а також положення американського законодавства (Розділ 11 Кодексу банкрутства) як найкращої системи поводження з незгодними кредиторами.

Фахівці вважають, що внаслідок введення нової системи реструктуризації боргів неспроможної особи голландський закон про банкрутство допоможе заволодіти контролем над європейським ринком реструктуризації.

А Нідерланди претендуватимуть на отримання звання найкращого місця для врегулювання заборгованості на Європейському континенті.

На підтвердження цього в середині січня поточного року Гаазький суд ухвалив перше своє рішення, де були застосовані положення нового закону.

Цікавим є те, що це рішення стосувалося врегулювання заборгованості невеликої компанії з порівняно невеликою заборгованістю, чим склало серйозну конкуренцію англійським судам, до яких зверталися здебільшого великі компанії, як-от Virgin Atlantic та Pizza Express.

Рішенням Гаазького суду, постановленого відповідно до ст. 376 нового закону, що набув чинності 1 січня цього року, було введено двомісячний мораторій на дії кредиторів щодо анонімної компанії.

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора