Фото: Emilian Robert Vicol/Pixabay
Більшість американців отримають чеки з матеріальною допомогою вже цього тижня, інвестори чекають на дводенне засідання ФРС, а ринки, що розвиваються, посилять монетарну політику.
Чеки з матеріальною допомогою вже почали свій політ — за різними оцінками, приблизно 85% американців отримають їх уже цього тижня. А там, дивись, і до ринку акцій шлях недовгий.
Отже, цілком імовірно, що щедроти американського уряду підштовхнуть зростання ринку акцій принаймні в короткостроковій перспективі, а єдине, що поки стоїть на шляху, — це побоювання інфляції та прибутковість держоблігацій, що зростає.
Через те регулярне дводенне засідання ФРС, яке розпочнеться завтра, набуває особливої значущості. Ніхто не очікує, що ФРС підвищить ставки саме завтра, але в центрі уваги опиняться заява за підсумками засідання та пресконференція голови ФРС Джерома Пауелла.
Цікаво, чи прозвучить у коментарях Пауелла очевидна занепокоєність розпродажем на ринку держоблігацій, що дав змогу прибутковості десятирічних паперів перевалити за 1,6%?
І, безумовно, дуже важливою подією стане оприлюднення нового dot plot — графіка, що відображає думки членів Комітету з монетарної політики ФРС про те, на якому рівні мають перебувати відсоткові ставки в найближчі роки.
Крім засідання ФРС, ще однією значущою подією буде оприлюднення даних про роздрібні продажі у вівторок. Це важливо з огляду на те, що поведінка споживачів величезною мірою визначає динаміку зростання американської економіки.
Після січневого зльоту на 5,3% очікується, що роздрібні продажі зростуть на 0,6%, водночас базові продажі, які не містять автомобілі, знизяться на 0,1%. Виглядає не дуже оптимістично, але будь-який позитивний сюрприз, який свідчить про швидке відновлення економіки, може цілком підкинути дров у багаття інфляційних очікувань.
Цікаві події відбуваються також на ринках, що розвиваються. Очікується, що Китай, Бразилія, Нігерія, ПАР вживуть заходів щодо посилення монетарної політики. Більшість країн збираються підвищити ставки, дехто, як-от Україна та Росія, їх уже підняв, а дехто, приміром Китай, посилює норми та правила рефінансування.
Проте попри різні методи підсумок один: для ринків, що розвиваються, настає нова ера. Зростання вартості сировини та підвищення прибутковості облігацій на розвинених ринках змушують капітал іти з ринків країн, що розвиваються, що, відповідно, тисне й на їхні валюти. Отже, у нашому не зовсім розвиненому світі життя може стати складнішим, і до цього варто бути готовими.
Гарного всім тижня та вдалих інвестицій!
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора