Facebook Pixel

Підсумки саміту SBC Summit CIS для України

Вікторія Закревська
Заступниця голови Ukrainian Gambling Council з комунікаційних питань

14 жовтня завершився SBC Summit CIS — найбільша міжнародна конференція у сфері азартних ігор у Східній Європі та СНД. Виходячи зі змісту панельних дискусій, спілкування в кулуарах з представниками міжнародних компаній, національного та іноземних регуляторів, можу з повною впевненістю заявити, що майбутнє українського гемблингу — багатообіцяюче.

Два дні саміту SBC Summit CIS стали концентрацією всієї тієї роботи, яка сьогодні ведеться як державою, так і бізнесом для побудови ефективного, цивілізованого ринку азартних ігор в Україні.

Саміт показав високу зацікавленість іноземних компаній та інвесторів в українському ринку. Показовим є те, що представники бізнесу задавали цілком конкретні технічні та юридичні питання. Це підтверджує серйозність їхніх намірів щодо виходу на український ринок, а також те, що вони уважно стежать за всім, що відбувається тут.

Ось три основні теми, які стали центральними в рамках саміту:

1. Оподаткування. Під час однієї з панельних дискусій перший заступник голови консультаційно-експертної ради КРАІЛ Борис Баум заявив, що профільний законопроєкт щодо оподаткування азартних ігор, ймовірно, буде ухвалений Верховною Радою до 10 листопада. Це говорить про те, що вже найближчим часом інвестори зможуть набагато простіше планувати вихід на український ринок, і нашу юрисдикцію очікує приплив інвестицій.

2. Регуляторне середовище. Видача ліцензій, ідентифікація та реєстрація гравців, умови для розміщення наземних казино та залів ігрових автоматів, функціонування онлайн-платформ і реклама азартних ігор — всі ці питання представники бізнесу змогли обговорити безпосередньо з представниками КРАІЛ та інших державних регуляторів, які були учасниками саміту.

3. Принципи відповідальної гри. Дана тема була частиною всіх профільних дискусій. Державні регулятори говорили про чинне законодавство у цій сфері та про майбутні ініціативи. Бізнес ділився досвідом впровадження технічних і операційних рішень, які дозволяють боротися з ігровою залежністю та не допускати лудоманів до гри. Це добрий знак для українського ринку, що демонструє його цивілізований напрямок розвитку.

Що вдалося зробити Ukrainian Gambling Council під час саміту?

Як заступник голови Ukrainian Gambling Council — найбільшої профільної асоціації ліцензованих організаторів азартних ігор в Україні, я зобов'язана згадати про нашу роль в якості стратегічного партнера саміту.

По-перше, я і голова UGC Антон Кучухідзе були модераторами чотирьох панельних дискусій. В рамках даних панелей представники національного та іноземного бізнесу змогли почути низку найважливіших інсайтів про порядок денний українського ринку гемблингу від представників державної влади та профільних експертів.

По-друге, ми провели низку зустрічей з представниками іноземних компаній та зрозуміли, що необхідно посилювати експертизу у сфері консультування щодо виходу на український ринок азартних ігор і у роботі в нашій юрисдикції. Найближчим часом ми почнемо працювати над відповідною програмою.

По-третє, ми поспілкувалися з представниками національних ЗМІ, які незабаром приєднаються до UGC як асоційовані члени. Це зробить нас ще більш ефективними в донесенні інформації про те, що український гемблінг — сучасний, регульований, інвестиційно привабливий та соціально відповідальний сектор економіки, а не «темна, ризикована історія».

По-четверте, на полях саміту 11 легальних організаторів азартних ігор-членів UGC підписали меморандум про рекламу, який стане кодексом честі з імплементації їхніх рекламних і маркетингових стратегій. Детальний зміст меморандуму ми незабаром анонсуємо.

Результати саміту повністю виправдали очікування учасників. І, судячи з настроїв державного регулятора та іноземних інвесторів, на український ринок гемблинга чекає велике майбутнє!

Вікторія Закревська, заступниця голови Ukrainian Gambling Council з комунікаційних питань, спеціально для The Page.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора