Фото: Free-Photos / Pixabay
Політичний світ перебуває в напрузі. У фокусі тижня будуть події навколо Великої Британії, Китаю та США. Останні 5 — 6 років ми живемо під тиском таких чинників, як-от Brexit, політичні й торгові війни між США та Китаєм, наслідки пандемії. Якщо зараз відновиться історія недомовленостей між найбільшими економіками, можна чекати на приплив інвестиційного інтересу до надійних захисних активів і відхід від ризикових інструментів. У цих умовах дорожчатимуть золото, долар США та криптовалюти. А фондові індекси, акції міжнародних корпорацій, різні ETF і гривня (як валюта країни, що розвивається), навпаки, дешевшатимуть.
Такі міркування випливають з інфоприводу поточних днів. Британський уряд шукає способи усунути китайську державну ядерну енергетичну компанію China General Nuclear Corp. від усіх майбутніх енергетичних проєктів у Великій Британії, що є ще однією з ознак погіршення відносин між країнами. Тим часом Китай різко розкритикував політику США на початку напружених переговорів на високому рівні в Тяньцзині, оголосивши відносини між двома найбільшими економіками світу такими, що зайшли в глухий кут.
Статистичні релізи поточного тижня, які здатні підвищити волатильність торгів на валютному та фондовому ринку, сконцентровані переважно навколо Америки. Найважливішою подією буде публікація рішення щодо відсоткової ставки ФРС США в середу, 28 липня. Ми не чекаємо сюрпризів або каталізаторів зміни основних тенденцій. Однак варто зазначити, що інвестори вже зараз масово перетікають у найбільші акції США, доводячи свою премію оцінки, як порівняти з дрібнішими аналогами, до 20-річного максимуму. Це може віщувати розворот ринку, і засідання ФРС США у будь-якому разі стане тригером. Зазвичай ринок демонструє значну зміну ціни під новину. Зараз цією новиною буде Федрезерв і його настрій щодо монетарної політики. Для S&P500, наприклад, є потенціал зростання до рівня 4530, за DJI — до 35890, Nasdaq — до 15290. Перед розворотом цін вниз можна чекати на прискорення їхнього зростання.
Зі свого боку вакцинація у світі, якщо перейде у фазу примусової, стане підтримкою для прогнозів щодо зростання світової економіки. Уже зараз деякі високопоставлені німецькі політики висловили припущення щодо можливості жорстких обмежень для нещеплених людей або навіть щодо обов'язкової вакцинації, оскільки дельта-варіант поширюється в Європі.
Українська гривня поки що перебуватиме під впливом останнього рішення НБУ підвищити облікову ставку до 8%. Тобто чекаємо, що середній курс продажу долара США в банках України знизиться до 27 гривень. Станом на понеділок, 26 липня, курс продажу вже коливається в рамках 27,15 грн.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора