Огляд ринків: інвесторів цікавлять Brexit, COVID і Китай

Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Упродовж тижня з 20 по 26 липня світ інвесторів і банкірів буде зосереджений навколо повідомлень щодо Brexit, ситуації з поширенням коронавірусу та домовленості «економних країн» Європи про розподіл коштів з фонду відновлення економіки ЄС.


Так, вже у понеділок вранці в переговорах про фонд відновлення економіки Європейського Союзу після пандемії стався прорив: лідери «економних» чотирьох країн дали зрозуміти, що вони будуть готові піти на компроміс.

Останній раунд переговорів щодо визначення британських постбрекситських відносин з ЄС починається сьогодні.

Суперечки були зосереджені на тому, як 750 млрд євро ($856 млрд) плану будуть розділені між грантами та позиками. Лідери Нідерландів, Австрії, Данії та Швеції заперечували проти початкової пропозиції у розмірі 500 млрд євро у вигляді грантів.

З коментарів у ЗМІ зараз відомо, що лідери чотирьох країн готові прийняти гранти в розмірі 390 млрд євро. Переговори щодо інших елементів пакета ще тривають.

Тобто можна чекати, що для європейського фондового ринку ця подія стане однією з найважливіших і визначить тенденцію на 5 торгових днів.

Так, щодо Dax це може стати причиною падіння на 6%, якщо ціна впаде до рівня 12 800.

Для ринку металів фокус все ще залишається на золото та срібло, оскільки під час відновлення попиту на захисні активи їхня вартість першою спрямується вгору до нових максимумів: до рівня 21 щодо срібла та 1 850 — щодо золота.

Brexit як драйвер для інвестиційних настроїв перегукується з новинами з Великої Британії щодо ставлення до Китаю.

Так, останній раунд переговорів щодо визначення британських постбрекситських відносин з ЄС починається сьогодні.

За словами тих, хто обізнанй із ситуацією, впевненість у тому, що буде досягнуто швидкої угоди, випаровується, і з минулого місяця прогресу в неофіційних зустрічах немає.

У приватних розмовах чиновники ЄС розповідають, що їхні спроби піти на компроміс не були взаємними. Водночас їхні колеги зі США заперечують, що поступки блоку не зайшли досить далеко.

Варто пам'ятати, що минулого тижня Велика Британія заборонила компанії Huawei використовувати мережу 5G з метою забезпечення безпеки.

А потім Дональд Трамп заявив, що він відповідає за рішення прем'єр-міністра Бориса Джонсона про заборону для Huawei.

Тобто такий політичний конфлікт може стати приводом для розпродажів фунта вже цього тижня.

Трамп заявив, що це він відповідає за рішення прем'єр-міністра Бориса Джонсона про заборону для Huawei.

Для України найбільш важливими повідомленнями будуть будь-які новини з НБУ, оскільки політика регулятора на чолі з новим главою є причиною прогнозів про супершвидку інфляцію, девальвацію та слабкість банківського сектора загалом.

Українська гривня має потенціал знизитись до рівня 29,5-30 грн за долар США, але тільки за умови, що в ЗМІ будуть надходити різкі заяви з боку НБУ про майбутні зміни.

Інакше, як зазвичай буває в середині липня, валютний ринок збереже стабільність.

Коронавірус у світі не зник і зберігає позиції одного з лідерів щодо негативного тиску для світової економіки.

Деякі країни, які намагаються стримати коронавірус, попереджають про необхідність введення нових обмежень.

Так, мер Лос-Анджелеса заявив, що в місті можуть ввести чергові заходи на кшталт самоізоляції. Водночас законодавець у Флориді закликав закрити третій за чисельністю населення американський штат, пояснивши, що спалах «виходить з-під контролю».

Для України найбільш важливими повідомленнями будуть будь-які новини з НБУ.

Водночас в Азії Гонконг планує ввести носіння масок в усіх приміщеннях загального користування.

В Європі регіональний комісар охорони здоров'я попередив, що Рим може знову стати закритим містом після того, як було повідомлено про 17 нових випадків.

Люксембург також заявив, що введе нові обмеження, оскільки маленька країна не дотримується заходів з приборкання COVID-19.

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора