Перші квартири з ремонтом з'явилися кілька десятків років тому – міськбуди ще за радянських часів здавали готові квартири. Тому нова «фішка», про яку повсюдно говорять забудовники, не зовсім нова.
Інша справа, що якість цього ремонту часто була дуже низькою: лінолеум на підлозі, якісь найдешевші шпалери, розведена електрика. Єдиний плюс полягав у тому, що можна було заїхати й не обтяжувати себе клопотами, пов'язаними з ремонтом. Пізніше ця практика почала застосовуватися й у «комерційних» будинках.
Але ринок нерухомості в Україні розвивався, і покупцям дедалі ставало все менш цікавішим переплачувати за просто лінолеум на підлозі – усі хотіли дизайн під себе, і готові квартири ненадовго канули в Лету. Крім того, пересічному українцеві було дешевше купити квартиру на етапі котловану, без ремонту й поступово, мало-помалу доводити свою квартиру до ладу.
Зростання добробуту й тотальний дефіцит часу в жителів мегаполісів знову зробили популярними готові ремонти, до того ж із часів 90-х вони істотно покращилися. Останні кілька років у будинках усіх класів нерухомості – від найпростішого економа до суперелітного – пішли квартири з ремонтом.
Є ЖК, у яких на вибір пропонуються кілька варіантів ремонту: окремих квартир, поверхів або навіть усього будинку; а є ЖК, у яких залежно від черги пропонуються квартири без ремонту, з ремонтом під чистове оздоблення та з повним ремонтом.

Ця європейська практика дуже імпонує українцям. По-перше, це дає змогу заощадити на ремонті, бо системний ремонт точно дешевше, ніж самостійний. По-друге, під час карантину робити ремонт дуже непросто. А так – заплатив гроші, почекав кілька місяців, купив меблі, в'їхав і живи.
Абсолютно очевидно: якщо раніше квартири з готовим ремонтом були нішевою опцією, що є властивою переважно недорогому сегменту житла, то зараз усе частіше й забудовники, і покупці дивляться в бік готових квартир – від наявності оздоблення до меблювання.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора