«Хрещення вогнем» для Зеленського. Що ЗМІ Німеччини пишуть про нормандську зустріч

Олександр Афіян
Міжнародний оглядач PG

Іноземні ЗМІ напередодні нормандської зустрічі висувають свої припущення про те, чого очікувати від Володимира Зеленського, Володимира Путіна, Ангели Меркель і Еммануеля Макрона. Вони дорікають Європі через слабку підтримку України і наполягають, що президент України вимагає відокремити газову тему від теми війни на Донбасі.


Так, газета Sueddeutsche підкреслює нерівність бою, який визначить результат зустрічі лідерів чотирьох країн в рамках Нормандського формату цього понеділка, 9 грудня. Для Ангели Меркель важливим є те, чи зможе вона сприяти вирішенню конфлікту до своєї відставки з посади канцлера Німеччини в 2021 році. Для Еммануеля Макрона зустріч буде випробуванням на реалістичність його планів щодо зближення з Путіним.

Згладжування нерівностей у відносинах із РФ залежить не від Зеленського, а від глави Кремля, який втручається у демократичні вибори в Парижі.

Для самого Путіна вона стане можливістю скинути із себе санкції, не віддаючи при цьому контроль над Донбасом. Ну а для Володимира Зеленського важливим буде все – починаючи від його передвиборних обіцянок принести мир у регіон і закінчуючи ризиком виникнення неприємного відчуття, що його обвели навколо пальця внаслідок політичної слабкості і недолугості.

Однак згладжування нерівностей у відносинах із Росією залежить не від Зеленського, а від глави Кремля. За словами автора матеріалу, Путін втручається у демократичні вибори в Парижі, його агенти за кордоном позбавляються від людей, як у випадку з чеченцем з грузинським паспортом, нещодавно убитим в Берліні. Тобто, якщо Макрону і Меркель і необхідно на когось вплинути, то точно не на Зеленського.

Видання Spiegel повідомляє про майбутнє «хрещення вогнем» для молодого президента України Володимира Зеленського. Незважаючи на міжнародну підтримку в особі лідерів Німеччини і Франції, в підсумку Володимир Зеленський повинен розраховувати лише на себе.

Видання цитує поради експрезидента України Петра Порошенка нинішньому президенту, які перший наговорив у статті «Української правди». Також сказано і про його намагання разом з іншими опозиціонерами вивести людей на майдан, щоб нагадати Володимиру Зеленському про «червоні лінії». На думку видання Spiegel, побоювання українців, що Зеленський може зробити щось не так, — більші, ніж надія на зрушення у вирішенні конфлікту.

Володимир Зеленський наполягатиме на тому, щоб тема газу обговорювалася окремо від теми Донбасу.

Обговорювати на зустрічі будуть вибори в окупованому Донбасі. За запевненням самого Зеленського в інтерв'ю видавництву Spiegel, вибори в жодному разі не можуть бути проведені до отримання Україною повного контролю над кордоном і повинні проводитися за українським законодавством.

Крім того, йтиметься про особливий статус Донбасу і про те, що цей статус взагалі в себе включає. Без згоди на надання такого статусу після визнання ОБСЄ майбутніх виборів демократичними, сьогоднішня зустріч у Парижі не відбулася б. За інформацією видання, буде також обговорюватися тема обміну полоненими і тема повного припинення вогню.

Можливо, також зайде мова і про газ, на транзиті якого Україна щорічно заробляє мільярди євро. Їх вона може тепер втратити у зв'язку з будівництвом «Північного Потоку 2» і припиненням дії старого транзитного договору до кінця цього року. Однак Володимир Зеленський наполягатиме на тому, щоб тема газу обговорювалася окремо від теми Донбасу.

Видання підкреслює слабкість нинішньої підтримки Заходом позиції України порівняно з підтримкою в 2016 році. Це видно з того, що Макрон шукає зближення з офіційною Москвою, Меркель стала менш помітною на міжнародній арені. США, які могли б підтримати Київ, але не беруть участь у Нормандському форматі, ослаблені процесом імпічменту, який може стати проблемою не тільки для Трампа, але і для самого Зеленського.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини

Київський метрополітен введе обмеження з 1 червня

Адміністрація Київського метрополітену введе обмеження на прохід в станції з 1 червня для дотримання соціальної дистанції.

Українці істотно скоротили споживання імпортних товарів — НБУ

Значне скорочення імпорту призвело до утворення профіциту поточного рахунку, який в січні-квітні 2020 року склав $1,8 млрд, в порівнянні з дефіцитом $242 млн за аналогічний період минулого року.

Зеленський оприлюднив декларацію про доходи і витрати за 2019 рік

Президент Володимир Зеленський оприлюднив декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2019 рік.