Facebook Pixel

До ресторану після 22.00: «дозволити не можна заборонити»

Максим Курочко
Керуючий партнер MK Legal Service

У Києві розгорнулася чергова «карантинна епопея» навколо часу роботи закладів громадського харчування.

Почалося все із заяви мера Києва про те, що комісія з надзвичайних ситуацій міста дозволила закладам громадського харчування, театрам і кінотеатрам працювати після 22:00.

Це дійсно було затверджено у відповідному протоколі №49 засідання штабу із ліквідації наслідків надзвичайної ситуації від 6 липня 2020 року. Доступ до протоколу невдовзі було заблоковано на офіційному порталі КМДА.

Telegram Logo

І лише 9 липня текст протоколу став доступним для широкого загалу. Проте за цей час у протоколі №49 дивним чином з’явилися зміни.

Зокрема, згідно з початковою редакцією, починаючи з 7 липня 2020 року у Києві діє обмеження часу роботи до 22:00 лише для закладів розважальної діяльності (крім театрів, кінотеатрів).

Також після 22:00 заборонено проведення масових заходів культурного, розважального, спортивного рекламного характеру.

Тобто заклади громадського харчування, яким попереднім протоколом №47 з 1 липня було заборонено працювати після 22:00, не потрапили до нового протоколу.

Тож усі вирішили, що їм дозволили працювати після 22:00. Однак контролюючі органи, вважаючи, що станом на сьогодні продовжує діяти протокол №47, продовжили складати протоколи про адмінпорушення та штрафувати заклади громадського харчування.

Очевидно, що саме тому після тимчасового блокування протоколу №49 з’явилася, власне, нова його редакція, де цього разу чітко прописали, що заклади громадського харчування не підпадають під дію обмеження часу роботи розважальних закладів.

Водночас слід зазначити, що паралельно діє Розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків НС №62 комісії ТЕБ та НС, яке все ще містить обмеження роботи закладів громадського харчування до 22:00.

Тобто наразі маємо декілька нормативних актів одного і того ж органу, які суперечать один одному.

У такому разі маємо роз’яснення Міністерства юстиції в листі «Щодо практики застосування норм права у випадку колізії», а саме:

Quote«У разі існування неузгодженості між нормами, виданими одним і тим самим нормотворчим органом, застосовується акт, виданий пізніше, навіть якщо ухвалений раніше акт не втратив своєї чинності».Тобто усі протоколи, складені протягом 7 та 8 липня 2020 року, про адміністративні порушення у зв’язку з роботою закладів громадського харчування після 22:00 можна та потрібно оскаржувати в суді.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини