Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Чому сучасні топменеджери нещасливі

Людмила Богуш
засновник компанії тренінгових послуг BogushTime

У чому полягає нещастя сучасного топ-менеджера? Чому люди, які досягли успіху в роботі і побудували чудову кар'єру, нещасні? Давайте спробуємо розібратися.

Нещастя сучасних топменеджерів у тому, що їм нудно в стані стабільності. Українські управлінці відрізняються від американських. Останні виховані від початку по-іншому, в середовищі, де все визначено, промальовано і зрозуміло, боротися не треба і немає форс-мажорів, люди діють за заздалегідь наміченим планом.

Що стосується українців – це постійна невизначеність.У нас всі борці, дайте нам за щось боротися, щось врятувати, а, якщо немає за що боротися – стає нудно. Ми люди, які вміють виживати в стані стабільної нестабільності. І як тільки потрапляємо в стан спокою – у нас руйнується фундамент. І ось тому українські топменеджери страждають.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Я жила в Данії майже рік, там найвищий рівень щастя. Ми не можемо бути щасливими там. З того що у них перша умова високого щастя – дотримуватися правил: не переходити на червоне світло, вимикати музику в 23:00, у спальних районах тиша, там шуміти можна лише у п'ятницю і суботу і тільки до одинадцятої, решту часу – тиша, дотримуються чіткі правила.

Тобто дотримуватися правил – це основна умова щастя. Топменеджери – як раз ті люди, які задають правила гри і повинні бути прикладом для наслідування. Коли ж управлінці досягають стабільної та успішної роботи компанії, їм нікуди себе прикласти.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Перш, ніж ми почнемо обговорювати рівень щастя, потрібно розібратися, що робить щасливими українських топів? Визначення щастя, яке неймовірно підходить для нас, щастя – це подолання відомих перешкод на шляху до відомої мети.Тобто щастя з'являється тільки там, де є бар'єри, до яких ти підготувався. Коли ти ці бар'єри подолав, тільки тоді ти відчуваєш себе щасливим. А якщо немає бар'єрів, те, що тоді, де тут щастя?

Самий простий спосіб як виправити цю ситуацію, який є в руках у будь-якого керівника – створити в компанії кризу і потім з успіхом її долати. Крім того, треба не забувати, що багато топменеджерів нещасні в особистому житті.Тому у них життя зводиться до роботи і робота їм замінює все, у тому числі і особисте життя. Це потрібно виправляти.

Так як же виправити рівень щастя? Потрібно робити те, що роблять у IT-компаніях: хороші керівники IT-шники лазять по скелях, рафтять, займаються екстремальними видами спорту. Те ж саме роблять відомі власники бізнесу – наприклад, власники Google виходять із зони комфорту: їздять на BurningMan, живуть у наметах, прибирають сміття – поміщають себе в важкі фізичні умови. Тобто вони, час від часу, створюють собі таке щастя.

Ще один приклад, від інвестиційного фонду SigmaBleyzer. Майкл Блейзер – вважається найуспішнішим емігрантом з СССР. Він розповідав, що, коли працював у нафтовій компанії Exxon, їх вивозили в Африку, висаджували в джунглях, давали найпростіший набір продуктів, забезпечували мінімальні умови для виживання, називали кінцеву точку призначення і просто, відлітали. Навіщо це робилося? Їм підвищували рівень щастя!

Є й інші екстремальні програми для керівників. Наприклад, їх відправляють в плавання на кораблі по Карибському басейну, як частину корабельної команди і вони повинні самі драїти палубу, чистити машинне відділення, а також так само виконувати інші обов'язки матросів. На судні панує жорстка дисципліна і тимчасових моряків ганяють не жаліючи – два тижні стресу і роботи руками, ось так заповнюють рівень щастя.

І, звичайно, в кожній країні відбувається своя ситуація. Це називається культурний код – набір звичок або точок зору про життя, які людина отримує з дитинства. Наших дітей з дитинства вчили за все боротися. Американців же з п'яти років вчать робити бізнес.

В Америці і в Європі вигорілий топменеджер може легко відкрити свій бізнес.Тому, що там є державна підтримка та освітні програми, в тому числі безкоштовні. По-друге, мати сімейний бізнес у цих країнах нормально. В Україні ж є безглузда ідея – що з родичами працювати не можна, ними неможливо керувати. А там ці речі поділяють.

Підвищуйте рівень щастя, виходьте із зони комфорту і з почуттям виконаного обов'язку повертайтеся в нього, створюйте нову цікаву реальність, підвищуйте особисте і сімейне щастя, звільняйте в житті час для себе, керуйте своїм часом – і вас не застане вигоряння і нещастя в ролі топменеджера.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Коментарі

Всі новини