Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Чому малому і середньому бізнесу вигідно користуватися хмарними сервісами

Наталія Ковальова
Керівник торгового майданчика Zakupki.Prom.ua

Обсяг ринку хмарних сервісів у 2020 році перевищить $240 млрд, згідно з прогнозами дослідницької компанії Gartner. І, якщо для великих бізнесів питання побудови власної архітектури – стратегічне рішення, то для середніх і малих – марнотратство або недозволена розкіш.

Невеликі компанії можуть обійтися без придбання дорогого устаткування і програмного забезпечення, і це не знизить їх ефективність. Швидше навпаки. Хмарні сервіси дозволять бути гнучкішими і мобільнішими, а також швидше реагувати на зміни. На які рішення варто перейти вже сьогодні?

Офісні додатки і корпоративна пошта

Ще кілька років тому у компаній не було вибору, і їм доводилося встановлювати так звані офісні програми. Сьогодні ж це незручно і гальмує операційну діяльність. Як? Інстальоване рішення потрібно регулярно оновлювати, інакше виникнуть проблеми з його працездатністю. А значить, компанії потрібен працівник, який буде це робити. Не на користь рішенням з установкою працює і людський фактор. Безліч прикладів, коли, йдучи з компанії, співробітник забирає із собою дані і все видаляє з робочого комп'ютера. З хмарним сервісом цього не станеться. Один з таких інструментів, наприклад, G Suit. Це хмарні офісні програми та пошта з корпоративним доменом. Базовий пакет обійдеться компанії в $6 за користувача. Доступ до даних може отримати будь-яка кількість осіб, і працювати з файлом можна одночасно. До того ж, є можливість підключитися до важливих документів не тільки з комп'ютера, а й зі смартфона або планшета — і офіс завжди під рукою.

Сервери для зберігання даних

Наявність сервера — безумовна необхідність для будь-якої компанії. В залежності від конфігурації, його вартість стартує від $3,5 тис. Крім того, потрібно буде постійно інвестувати в обслуговування. Це близько кількох тисяч на місяць. Альтернатива – збереження даних у хмарі. І тут вже кожна компанія вирішує користуватися послугами українських чи міжнародних дата-центрів.

Вартість залежить від ряду факторів, таких як клас дата-центру, кількість серверів, додаткові спеціальні умови, резервування і тд. У середньому місяць використання «хмарки» невеликому бізнесу обійдеться у 20-30 тис. грн. Крім економії, таке зберігання даних дає компанії можливість при необхідності швидко масштабуватися, адже не потрібно витрачати час на купівлю нового обладнання, його установку і обслуговування, а можна просто замовити більший обсяг в дата-центрі.

Бухгалтерські програми

Незважаючи на те, що кілька років тому вірус "Petya", який поширився з інстальованих програм, вивів із ладу багато компаній, український бізнес продовжує використовувати бухгалтерські програми, що потребують установки. Тут і сила звички, яку подолати складніше, ніж здається, і сприйняття хмарних сервісів як недостатньо надійних у порівнянні з комп'ютером головного бухгалтера. Насправді все навпаки.

Хмарний провайдер постійно робить резервні копії, тому збереження інформації становить близько 99,9%. У той же час вірус на комп'ютері бухгалтера виведе компанію з ладу і буде коштувати як мінімум дня простою. Але навіть без шкідливих програм, інстальоване програмне забезпечення необхідно постійно оновлювати, купуючи нові версії. Інакше в найбільш непідходящий момент воно може почати конфліктувати з операційною системою. Без оновлення програма застаріє і почне «підвисати», крім того, деякі функції стануть недоступними.

Важливі переваги невеликої компанії – її швидкість і гнучкість. Там, де великому бізнесу потрібно багато часу, щоб перебудуватися, малому та середньому достатньо лише вибрати напрямок для розвитку і стартувати. Хмарні сервіси допоможуть прискорити цей процес і стануть відчутною конкурентною перевагою.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]
Коментарі
Всі новини

Акциз залежності

партнерський матеріал