Чому малому і середньому бізнесу вигідно користуватися хмарними сервісами

Наталія Ковальова
Керівник торгового майданчика Zakupki.Prom.ua

Обсяг ринку хмарних сервісів у 2020 році перевищить $240 млрд, згідно з прогнозами дослідницької компанії Gartner. І, якщо для великих бізнесів питання побудови власної архітектури – стратегічне рішення, то для середніх і малих – марнотратство або недозволена розкіш.

Невеликі компанії можуть обійтися без придбання дорогого устаткування і програмного забезпечення, і це не знизить їх ефективність. Швидше навпаки. Хмарні сервіси дозволять бути гнучкішими і мобільнішими, а також швидше реагувати на зміни. На які рішення варто перейти вже сьогодні?

Офісні додатки і корпоративна пошта

Ще кілька років тому у компаній не було вибору, і їм доводилося встановлювати так звані офісні програми. Сьогодні ж це незручно і гальмує операційну діяльність. Як? Інстальоване рішення потрібно регулярно оновлювати, інакше виникнуть проблеми з його працездатністю. А значить, компанії потрібен працівник, який буде це робити. Не на користь рішенням з установкою працює і людський фактор. Безліч прикладів, коли, йдучи з компанії, співробітник забирає із собою дані і все видаляє з робочого комп'ютера. З хмарним сервісом цього не станеться. Один з таких інструментів, наприклад, G Suit. Це хмарні офісні програми та пошта з корпоративним доменом. Базовий пакет обійдеться компанії в $6 за користувача. Доступ до даних може отримати будь-яка кількість осіб, і працювати з файлом можна одночасно. До того ж, є можливість підключитися до важливих документів не тільки з комп'ютера, а й зі смартфона або планшета — і офіс завжди під рукою.

Сервери для зберігання даних

Наявність сервера — безумовна необхідність для будь-якої компанії. В залежності від конфігурації, його вартість стартує від $3,5 тис. Крім того, потрібно буде постійно інвестувати в обслуговування. Це близько кількох тисяч на місяць. Альтернатива – збереження даних у хмарі. І тут вже кожна компанія вирішує користуватися послугами українських чи міжнародних дата-центрів.

Вартість залежить від ряду факторів, таких як клас дата-центру, кількість серверів, додаткові спеціальні умови, резервування і тд. У середньому місяць використання «хмарки» невеликому бізнесу обійдеться у 20-30 тис. грн. Крім економії, таке зберігання даних дає компанії можливість при необхідності швидко масштабуватися, адже не потрібно витрачати час на купівлю нового обладнання, його установку і обслуговування, а можна просто замовити більший обсяг в дата-центрі.

Бухгалтерські програми

Незважаючи на те, що кілька років тому вірус "Petya", який поширився з інстальованих програм, вивів із ладу багато компаній, український бізнес продовжує використовувати бухгалтерські програми, що потребують установки. Тут і сила звички, яку подолати складніше, ніж здається, і сприйняття хмарних сервісів як недостатньо надійних у порівнянні з комп'ютером головного бухгалтера. Насправді все навпаки.

Хмарний провайдер постійно робить резервні копії, тому збереження інформації становить близько 99,9%. У той же час вірус на комп'ютері бухгалтера виведе компанію з ладу і буде коштувати як мінімум дня простою. Але навіть без шкідливих програм, інстальоване програмне забезпечення необхідно постійно оновлювати, купуючи нові версії. Інакше в найбільш непідходящий момент воно може почати конфліктувати з операційною системою. Без оновлення програма застаріє і почне «підвисати», крім того, деякі функції стануть недоступними.

Важливі переваги невеликої компанії – її швидкість і гнучкість. Там, де великому бізнесу потрібно багато часу, щоб перебудуватися, малому та середньому достатньо лише вибрати напрямок для розвитку і стартувати. Хмарні сервіси допоможуть прискорити цей процес і стануть відчутною конкурентною перевагою.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Дві причини, чому українці будуть масово виїжджати з країни — голова асоціації працевлаштування

Низькі заробітні плати в Україні і відновлення промислового виробництва в розвинених державах ЄС стануть причинами трудової міграції українців.

«Нібулон» побудує п'ять патрульних катерів для прикордонної служби України

Суднобудівний завод компанії «Нібулон» побудує п'ять патрульних катерів за французьким контрактом для Морської охорони Державної прикордонної служби України.

Чисті резерви НБУ досягли $16,5 млрд

Розмір чистих золотовалютних резервів Національного банку України після виплати $1 млрд за бондами під гарантії США склали $16,5 млрд.