Facebook Pixel

Бізнес-акваріум: що завтра розглянуть на Кабміні і що буде з «антиКоломойським» законом

Олег Гавриш
перший заступник головного редактора The Page

Як зазвичай, по вівторках, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, в бізнес-середовищі, в нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.

За словами джерела в Міненерго, в Кабміні нарешті визначилися з кандидатурою майбутнього міністра енергетики. Ним стане заступник голови комітету з питань енергетики і ЖКГ Олег Семінський. 2012 року Семінського, тодішнього главу компанії «Нафтогазвидобування», викрали через конфлікт двох її акціонерів — Миколи Рудьковського та Нестора Шуфрича. У підсумку акції «Нафтогазвидобування» купила компанія ДТЕК Ріната Ахметова.

Quote«Інші кандидати здалися депутатам надто сумнівними: Олег Дубина сильно пов'язаний з Юлією Тимошенко і Віталієм Гайдуком, Андрій Пасішник – людина Ігоря Коломойського. А Ольгу Буславець та Івана Плачкова пов'язують з ДТЕК», — заявив співрозмовник The Page.

Кабмін має намір продовжити існування системи ПСО (спецзобов'язань щодо зниження цін на газ для окремих категорій споживачів). Про це повідомило джерело в Міненерго. Для населення ПСО буде продовжено до 1 липня, а для підприємств теплокомуненерго — ще на рік.

Quote«Скасування ПСО було одним із зобов'язань уряду на шляху до запуску вільного ринку газу. Однак запуск ринку міг призвести до невдоволення населення. І з урахуванням карантину було прийнято рішення про продовження механізму», — розповіли The Page.

Джерело The Page в МОЗ повідомило, що уряд має намір прийняти рішення про продовження заборони на роботу ресторанів і перукарень у травні.

Quote«Власники цих закладів повинні чітко усвідомлювати, що їх абсолютно точно відкриють не раніше 1 червня», — повідомив співрозмовник видання.

Законопроєкт про неможливість повернення націоналізованих банків колишнім власникам винесуть на голосування в Раду в кращому разі після 27 квітня, розповіло The Page джерело в «Слузі народу».

Quote«Політична воля прийняти його є і у президента, і у частини депутатів. Але навіть в обхід регламенту проголосувати документ не вдасться раніше, ніж через два тижні. І це за найкращого розкладу. Механізм його розблокування існує – це закон про зміну регламенту. Але для його затвердження, прийняття та зняття постанов про скасування теж потрібен час», — сказало джерело.

У Верховній Раді зріє невдоволення урядом. Про це повідомило джерело в комітеті з питань економічної політики ВР.

Quote«Уряд ігнорує комітети, не обговорюючи жодного зі своїх рішень. Вчорашня поява міністра економіки Ігоря Петрашка на аграрному комітеті Верховної Ради взагалі закінчилася скандалом. До нього висунули безліч претензій за небажання координувати свою діяльність з парламентом. Взагалі таке враження, що прем'єр буквально застряг у текучці, не думаючи про те, що робитиме країна після карантину, і не замислюючись над стратегією. І якщо минулий уряд міг собі таке дозволити, оскільки в президента Володимира Зеленського була монобільшість, то зараз, в умовах розпаду фракції, Кабмін, проваливши роботу з парламентом, ризикує залишитися зовсім без підтримки», — заявив співрозмовник The Page.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора