Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Бізнес-акваріум: Коломойський і Фірташ проти Вітренка

Олег Гавриш
перший заступник головного редактора The Page
Фото: kalhh/Pixabay

Фото: kalhh/Pixabay

Як уже повелося, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, у нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.


За посаду міністра енергетики розгорнулася неабияка боротьба.

Обговорюють три кандидатури: чинного в.о. міністра Юрія Бойка, голови ДП «Енергоринок» Юрія Гнатюка та колишнього виконавчого директора «Нафтогазу» Юрія Вітренка, розповіло The Page джерело в ОП.

Проти останнього сформувалася стихійна коаліція з дуже впливових підприємців: Ігоря Коломойського та Дмитра Фірташа.

В ОП, де спочатку хотіли підтримати кандидатуру Вітренка, зараз сприймають її насторожено.

Законопроєкт про інвестиційних нянь, який сьогодні мала ухвалити Верховна Рада, був провалений і відправлений на друге читання.

Сталося це після того, як депутати збили цілу низку поправок до цього документу, який є невигідним для алкогольного бізнесу.

Quote«Наприклад, депутати відмовилися підтримати правку про те, що інвестняні не надаються виробникам алкоголю й тютюну. Через те автори законопроєкту та профільний комітет вирішили взагалі відкласти ухвалення документа доти, доки всі суперечки не владнають кулуарно», — сказав співрозмовник видання у фракції «Слуга народу».

Голова комітету Верховної Ради з податків, фінансів і бюджету Данило Гетманцев сприйняв сьогоднішній закон, який регулює роботу ФОПів, як особисту поразку.

«Гетманцев до останнього намагався дотиснути жорсткішу редакцію закону. Голова комітету навіть не зміг знайти в собі сили очолити і провести засідання комітету. Фактично закон ухвалили без його проведення», — розповіло джерело у фракції «Слуга народу».

Водночас ФОПи сам закон загалом не підтримують.

Quote«Вони принципово хотіли скасування фіскалізації, а не її перенесення. А також скасування кешбеку повністю, без перенесення», — говорить співрозмовник видання.

Влада робить все можливе для того, щоб вирішити проблему з бюджетом. Так, у четвер прем'єр-міністр Денис Шмигаль і голова Мінфіну зустрівся з головами Приватбанку та Укрексімбанку.

Спробував переконати їх купити ОВДП вже найближчим часом для того, щоб закрити дірки в бюджеті, що виникли в цьому році. Про це розповіло джерело в Мінфіні.

Співрозмовник The Page також повідомив про те, що рішення про призначення Тимофія Милованова заступником голови Офісу президента вже фактично прийнято.

За задумом ОП, він повинен підсилити переговори з Міжнародним валютним фондом. Насправді в ефективність Милованова на новій посаді ніхто не вірить.

Quote«Милованов не розбирається в питанні, мислить про все поверхово і в цілому мало що з себе представляє», — повідомив співрозмовник у Мінфіні.
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]
Коментарі
Всі новини