Євросоюз покарав Угорщину Орбана на 1 млрд євро

Євросоюз покарав Угорщину на 1 млрд євро

ЄС заявив, що Угорщині офіційно відмовлено у виділенні мільярда євро із фондів Європейського Союзу, заморожених через корупцію. Це перший випадок, коли блок застосовує такий крок, повідомило агентство AFP.

У 2022 році Брюссель розпочав процедуру «обумовленості» проти Угорщини, намагаючись заблокувати виплати через передбачувані порушення, пов'язані з державними закупівлями, а також через відсутність контролю та прозорості.

Будапешт провів реформи, які дозволили розблокувати частину коштів, але 19 млрд євро залишаються замороженими.

Єврокомісія заявила 31 грудня пізно ввечері, що термін виплати першого траншу призупинених зобов'язань у 1,04 млрд євро минув наприкінці 2024 року, при цьому призупинення не було скасовано. Це означає, що Угорщина втратила це фінансування.

Після повернення на посаду в 2010 році прем'єр-міністр Віктор Орбан зміцнив свою владу, дозволивши деяким зі своїх союзників неймовірно розбагатіти.

У липні 2024 року Європейська комісія у своєму звіті зазначила, що Угорщина не відповідає демократичним стандартам ЄС, зокрема у питаннях корупції, політичного фінансування, конфлікту інтересів та незалежності ЗМІ.

Орбан пообіцяв боротися за захист грошей, які «належать нам».

«Вони постійно намагаються відібрати гроші у угорців різними способами та методами», — заявив він у грудні, пригрозивши накласти вето на бюджет ЄС, щоб змусити його пом'якшити своє рішення.

У той час як Орбан перебуває під тиском на тлі економічного спаду, його новий політичний суперник Петер Мадьяр 1 січня закликав до дострокових виборів до законодавчих органів, і кілька опитувань громадської думки показують, що його партія лідирує. Наразі голосування заплановане на весну 2026 року.

«Час спливає. Давайте перенесемо дату виборів на раніший термін, щоб країна не втратила ще один рік», — сказав Мадьяр.

«Ми повернемо додому мільярди, які нам винен Європейський Союз», — додав він.

З вересня 2018 року Угорщина також стала об'єктом процедури статті 7, яка накладає санкції на держави-члени за серйозні порушення верховенства права та теоретично може призвести до зупинення права голосу країни у Раді ЄС.

Читати на The Page