Facebook Pixel

Ми хочемо зробити перехід із 2% на загальну систему безболісним для бізнесу — Ярослав Железняк

У своєму інтерв’ю The Page Ярослав Железняк, заступник голови податкового комітету Верховної Ради, зауважив, що теза про повернення довоєнного оподаткування не є вірною, адже прибирається тільки тимчасова пільгова ставка 2%.

Бо, за словами Железняка, Данило Гетманцев [голова податкового комітету Верховної Ради] переконав МВФ і Мінфін у неможливості повернення перевірок у тій формі, як було до війни.

«Ми не дозволимо напустити на бізнес дику навалу перевіряльників і готуємо текст закону, який має сильно їх обмежити. Водночас на прифронтових територіях податкові пільги взагалі мають залишитися без змін. Тобто завдяки позиції голови нашого податкового комітету Гетманцева закон значною мірою став сприятливішим для підприємців», — заявив The Page Ярослав Железняк.

Депутат додав, що зараз уточнюються нюанси переходу з 2% на загальну систему та виписуються відповідні норми, щоб зробити перехід максимально безболісним для бізнесу. Співрозмовник The Page також запевнив, що вже знайдено вихід із ситуації, як уникнути подвійного оподаткування ПДВ залишків товару під час переходу з 2%.

Скасування пільгових 2% єдиного податку мало відбутися з 1 липня 2023 року. Проте Верховна Рада не встигла проголосувати за законопроєкт № 8401 у другому читанні. Тепер скасування податкових пільг планується на 1 серпня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉