Аналітичні компанії України починають публікувати економічні прогнози на 2020 рік. Цього тижня свій громадськості представила ICU.
Аналітики компанії очікують уповільнення темпів зростання реального ВВП до 3,2% у 2020 році, проти 3,7% у 2019 році.
«Охолодження зовнішніх ринків тисне на темпи зростання промислового виробництва, і цей негативний вплив продовжиться в 2020 році», – говорить Олександр Мартиненко, керівник підрозділу фінансового аналізу ICU.
Позитивно впливати на економіку, за його словами, зростання зарплат і ріст споживчого кредитування. А ось негативно – охолодження зовнішніх ринків, що погано позначиться на темпах розвитку промислового виробництва.
«Ми бачимо, що відбувається деіндустріалізація економіки. Ми ростемо за рахунок сільського господарства та сфери послуг. Частково джерелами вхідного грошового потоку є «заробітчани». Це ненормальна ситуація, вона загрожує тим, що ми побудуємо економіку, залежну від погодно-кліматичних умов», – говорить член ради НБУ Віталій Шапран.
Інфляція, за оцінками ICU, скоротиться до 5,3% на кінець 2020 року. За словами Мартиненка, низькі ціни на енергоносії та жорстка фіскальна політика, разом з високими процентними ставками, будуть гальмувати зростання інфляції.
Олександр Паращій, аналітик інвесткомпанії Concorde Capital, зазначає, що прогноз ICU відповідає коридору НБУ. «Багато в чому показник залежить від курсу і монетарної політики. Але можливо він буде і нижчим — завдяки жорсткій монетарній політиці», – вважає Паращій.
Як раніше повідомляло , за прогнозами регулятора, інфляція знизиться до 6,3% на кінець 2019 року і досягне цільового значення в 5% наприкінці 2020 року.
Тарас Козак, засновник інвестгрупи «Універ» уточнює: «Остаточний рівень інфляції в 2020 році буде залежати від того, чи залишиться нинішня команда в НБУ, з її баченням монетарної політики».
Олександр Паращій доповнює, що у 2020 році на економіку впливатимуть такі важливі події, як домовленості з «Газпромом», угода з МВФ.
«Криза, на яку всі чекають вже котрий рік, можна сказати, настала. Ми бачимо як знижуються ціни на сталь, і, швидше за все, будуть падати ціни на руду», – говорить Паращій.
«МВФ налаштований щодо України позитивно, і кредит від них заспокоїть насамперед іноземних інвесторів. В результаті в країну можуть піти інвестиції», – каже Тарас Козак.
Зазначимо, що нерезиденти з початку 2019 року збільшили вкладення в українські ОВДП майже в 16 разів, до 106 млрд грн, або $4,5 млрд. «Ми очікуємо збільшення портфеля до 160 млрд грн протягом наступного року, з концентрацією покупок ОВДП іноземцями в першому півріччі», – прогнозує старший фінансовий аналітик ICU Тарас Котович.