Facebook Pixel

Мікрогранти від ЄС і Німеччини: скільки та хто може отримати

Запущено ще одну хвилю грантів програми EU4Business для мікробізнесу за фінансової підтримки ЄС і уряду Німеччини в розмірі 3 млн євро. Головна мета грантів – підтримка відновлення підприємницької діяльності на територіях України, які найбільше постраждали від бойових дій та окупації, а також підвищення стійкості мікробізнесу в інших регіонах України під час війни.

У рамках програми підприємці зможуть отримати фінансову підтримку до 4 тис. євро (у гривні) на відновлення своєї господарської діяльності через три уповноважені банки: Ощадбанк, Приватбанк і «Банк Львів». Кошти можуть бути спрямовані на придбання обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, виплату заробітної плати, орендну плату та інші невідкладні господарські витрати.

Відбір учасників програми проводитиметься за результатами конкурсів для таких категорій підприємств:

  • приблизно 250 грантів для найбільш постраждалих від війни областей: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Київська (крім міста Київ), Луганська, Миколаївська, Сумська, Чернігівська, Харківська, Херсонська – приймання заявок із 8 до 21 серпня 2023 року;
  • приблизно 250 грантів для деокупованих територій Донецької, Київської (крім міста Київ), Чернігівської, Сумської, Харківської та Херсонської областей – приймання заявок із 22 серпня до 4 вересня 2023 року;
  • приблизно 250 грантів для підприємців з інших регіонів України, крім тимчасово окупованих – приймання заявок із 5 до 18 вересня 2023 року.

Переможці кожної з конкурсних категорій визначатимуться в автоматичному режимі на рейтинговій основі на підставі таких основних критеріїв, як-от рівень збитків від війни, потенціал для відновлення та якість заходів щодо відновлення діяльності підприємства.

До програми можуть доєднатися мікропідприємства, які:

  • мають до 9 працівників і річний дохід до 2 млн євро;
  • проводять свою діяльність за видами діяльності, визначеними програмою, починаючи з 1 лютого 2021 року чи раніше;
  • мають позитивну кредитну історію;
  • не мають заборгованості перед держбюджетом;
  • не отримували міжнародну технічну допомогу починаючи з 1 лютого 2022 року.

Для участі в конкурсі потрібно заповнити заявку на порталі «Дія», де правильно вказати інформацію про показники діяльності підприємства до війни та під час бойових дій. Також необхідно чітко визначити напрямки використання засобів мікрогранта, які не можуть змінюватися в разі їхнього фінансування.

Жодних розрахунків і бізнес-планів не потрібно. Рейтингова система Фонду розвитку підприємництва (ФРП) автоматично розрахує рейтинг і визначить переможців конкурсів.

Контакти координатора грантової програми ФРП: [email protected]

Подякувати 🎉