Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Експерти вказали на небезпечні наслідки запровадження додаткового імпортного збору в розмірі 10%

Введення в Україні додаткового імпортного збору

Введення в Україні додаткового імпортного збору

У Міністерстві фінансів розглядається пропозиція НБУ щодо запровадження додаткового збору на імпортні товари (або комісії в разі придбання безготівкової валюти) орієнтовно в розмірі 10%.

Фахівці з питань фінансового сектору та економісти, які беруть участь у роботі Економічної експертної платформи, проаналізували цю ідею та зазначили:

  • значна кількість товарів першої необхідності, зокрема, ліки, електроніка, пальне тощо, не виробляються в Україні, тому додаткове імпортне мито призведе до подорожчання цих товарів і зростання інфляції;
  • додатковий імпортний збір стимулюватиме контрабанду та сірий імпорт, проблема з якими є й зараз, а з впровадженням додаткового збору обсяги контрабанди суттєво зростуть. Необхідність купувати готівкову валюту для контрабанди збільшить тиск на гривню на готівковому валютному ринку;
  • такий збір стимулюватиме експортерів до формування різних схем, за яких в одних будуть переваги перед іншими гравцями ринку.

З огляду на те, що зараз покращується ситуація з торговим балансом, зростають доходи та скорочуються витрати держбюджету, експерти не бачать необхідності запровадження додаткового збору на імпортні товари. Така новація принесе лише негативні наслідки для економіки.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Єдиним прийнятним варіантом, який можна було б розглянути в контексті імпортних мит і який не зашкодить економіці, є додаткове мито на товари категорії «люкс», що збирається на митниці.

Представники аналітичних центрів Економічної експертної платформи закликають Кабінет міністрів врахувати думку експертів, провести якісний аналіз витрат і вигод, пов'язаних із новим збором, й опублікувати його результати. Після того провести публічне обговорення цієї ідеї за участю економістів і членів профільних комітетів ВР.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини