В Україні будуватимуть перший атомний реактор за американською технологією

Президент «Енергоатому» Петро Котін та головний виконавчий директор Westinghouse Electric Патрік Фрагман

Президент «Енергоатому» Петро Котін та головний виконавчий директор компанії Westinghouse Electric Патрік Фрагман підписали угоду про закупівлю обладнання для енергоблоку №5 Хмельницької АЕС. Він будуватиметься за американською технологією АР1000.

Таких реакторів наразі немає не лише в Україні, а й у Європі. «Це одна з найпрогресивніших технологій в атомній енергетиці, яка дає можливість підтримувати системи безпеки атомних станцій навіть у разі блекаутів та відсутності дизель-генераторів або інших систем живлення», – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко і додав, що атомна енергетика «була, є та буде ключовою генерацією в Україні».

Фактична потужність блоків АР1000 становить 1100 МВт, тоді як найпотужніші в Україні атомні блоки мають 1000 МВт.

Будівництво відповідних потужностей розпочнеться відразу після ухвалення Верховною Радою необхідного закону, сказав Котін.

«Зараз п'ять блоків АР1000 експлуатуються у світі, зокрема у США та Китаї, ще п'ять – майже готові до запуску. Польща та Болгарія зацікавлені у будівництві таких реакторів, як і низка інших країн», – зазначив президент Westinghouse.

Контекст. 22 листопада 2021 року «Енергоатом» та Westinghouse підписали дві угоди про співпрацю з метою реалізації пілотного проєкту з будівництва енергоблоків АР1000 на майданчику Хмельницької АЕС. 20 січня 2023 року Кабмін погодив пропозиції Міненерго щодо розробки ТЕО будівництва ядерної установки із застосуванням АР1000.

В Україні планується збудувати дев'ять енергоблоків за технологією АР1000. Перші два з них будуватимуться на майданчику Хмельницької АЕС.

Читати на The Page