Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Як бізнесу можна зараз приєднатися до електромереж: інструкція

Правила приєднання до електромереж під час війни

Правила приєднання до електромереж під час війни

Підключення (приєднання) до електромереж в Україні традиційно є складним процесом, який вимагає багато часу та сил. Влада багато разів обіцяла виправити ситуацію, щось змінювалося, але невдоволення складністю процесу приєднання до електромереж у бізнес-середовищі зберігалося.

Після 24 лютого потреба в простому та швидкому приєднанні загострилася, оскільки багато бізнесів змінюють своє місце розташування або створюються з нуля.

НКРЕКУ постановою від 26 березня № 352 затвердила Порядок тимчасового приєднання електроустановок до системи розподілу в період дії в Україні воєнного стану, а також тимчасово зупинила дію розділу IV Кодексу систем розподілу та Методики (порядку) формування плати за приєднання до системи передачі та системи розподілу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Тепер аж до скасування НКРЕКУ постанови № 352 оператори систем розподілу (ОСР) надають послуги приєднання винятково на тимчасовій основі й тільки для електроустановок, призначених для споживання електричної енергії.

ОСР не має права відмовити в тимчасовому приєднанні за умови дотримання замовником вимог Порядку.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Порядком не передбачені типи приєднання: стандартне та нестандартне. Послуги тимчасового підключення надаються за єдиною процедурою.

Низці категорій замовників послуга з тимчасового підключення надається безплатно. Це підприємства:

  • зі сфери управління Мінстратегпрому та Мінекономіки;
  • концерну «Укроборонпром», залученим до виконання мобілізаційного завдання;
  • Збройних сил України, інших військових формувань, правоохоронних органів і сил цивільного захисту.

Протягом шести місяців після припинення або скасування на території України воєнного стану всі тимчасово приєднані електроустановки мають бути приведено у відповідність до вимог Кодексу систем розподілу.

Послуга з тимчасового приєднання передбачає такі етапи:

  1. Звернення замовника до ОСР за місцем розташування його електроустановок із заявою про тимчасове приєднання.
  2. Видача ОСР не пізніше 5-го дня всіх необхідних документів проєкту договору тимчасового приєднання, технічних умов і орієнтовного розрахунку вартості приєднання.
  3. Обрання замовником у строк не більш як 5 днів із дати отримання від ОСР проєкту договору та технічних умов однієї із запропонованих ОСР точок приєднання/альтернативних точок приєднання.
  4. Сплата замовником виставленого ОСР рахунку тимчасового приєднання.
  5. Виконання будівельно-монтажних робіт у зовнішніх електричних мережах ОСР, будівництво лінійної частини приєднання тощо згідно з умовами договору про тимчасове приєднання.
  6. Підписання сторонами акта надання послуги з тимчасового приєднання протягом 2-х робочих днів і облаштування вузла комерційного обліку електричної енергії.

Коментарі

Всі новини