Facebook Pixel

«Податок 2%»: експерт звернув увагу на недоліки нового закону

Днями Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 7137-д, який з-поміж іншого пропонує бізнесу з річним оборотом до 10 млрд грн перейти на сплату податку з обороту в розмірі 2%. Законопроєкт поки що не став законом, але представники влади й багато експертів уже говорять про «податкову реформу».

Олександр Шемяткін, партнер у юридичній фірмі KM Partners, співавтор законопроєкту про податок на виведений капітал, вважає, що ця податкова новація насправді має серйозне підводне каміння. Про це він написав у своєму пості у Facebook. The Page його передруковує.

***

А ви в курсі, що:

  • у разі переходу на єдиний податок автоматично анулюється статус платника ПДВ?
  • через те виникають податкові зобов'язання з ПДВ на вартість усіх товарів (послуг) і необоротних активів, придбаних із ПДВ із визначенням бази на рівні звичайної ціни;
  • втрачається накопичений податковий ПДВ кредит, за яким ще не виникли умови для відшкодування;
  • накопичене відшкодування вже не платнику ПДВ відшкодують лише через суд (із практики) і лише після зняття мораторію на відшкодування.

А ви знаєте, що зупиняється бюджетне відшкодування ПДВ?

А ви знаєте, що індикатор податкового навантаження для платника десь 1%, а в разі переходу на єдиний податок навантаження буде 2%?

А ви знаєте, що в багатьох платників податку на прибуток за підсумками першого кварталу будуть збитки? Тож 2% від доходу за умови збитків — це «серйозна підтримка» бізнесу.

А так — єдиний податок і податок з обороту – мрія активіста...

Система електронного адміністрування (СЕА) ПДВ здохла, мабуть, тому що податківці тупо розбіглися. Тож от вам право включення ПДВ у кредит без реєстрації накладних. Ми добрі, адже війна, але й без відшкодування ПДВ — тут уже звиняйте, адже ПДВ включений без реєстрації в СЕА.

Це все, що потрібно знати, про підтримку платників податків в умовах війни, що гордо названо «податковою реформою».

О, так: колгосп справа добровільна, не хочеш — не переходь…

Але в мене все-таки питання: а як в умовах нульового доходу в багатьох компаній платити зарплату з податками (зборами) + ще 41,5%?

Так, у КЗпП внесли правки, що зарплату можна не платити, але як жити людям через місяць без грошей, але з гордо сплаченими податками?

І як Україна має намір розвивати експорт без відшкодування ПДВ?

P.S.: Радий помилятися в прочитанні, можливо, секрет десь там прописаний, але відкритий він не для розуміння всіх.

Подякувати 🎉