Facebook Pixel

Кіпр скасував «золоті паспорти» — олігархи більше не зможуть купити громадянство за інвестиції

Кіпр більше не надаватиме громадянство за інвестиції. Фото: УНІАН

Кіпр більше не надаватиме громадянство за інвестиції. Фото: УНІАН

Кіпр скасовує програму «золотих паспортів» — надання громадянства в обмін на інвестиції в економіку країни через «довготривалі недоліки», а також зловживання положеннями програми. Про це повідомляє кіпрська газета Politis.

Рішення ухвалили після виходу розслідування Al Jazeera про порушення під час надання громадянства. Раніше видання опублікувало серію розслідувань про те, що десятки шахраїв і політиків, яких звинувачують у корупції, володіють «золотими паспортами».

На початку вересня 2020 року українські олігархи й бізнесмени потрапили до списку сумнівних власників «золотих паспортів». У цьому списку були Ігор Коломойський і члени його сім'ї, Геннадій Боголюбов, Костянтин Григоришин, Віталій Гайдук із дружиною, Михайло Кіперман із дружиною.

Telegram Logo

Вони отримали підозрілу натуралізацію, оскільки «були звинувачені, ув'язнені, засуджені або входили до правління компаній, на які було накладено санкції або адміністративні штрафи».

Контекст. Рішення про зупинення програми набуде чинності 1 листопада 2020 року, але приблизно 700 заявок, які подали наразі, і заявки, які подадуть до кінця місяця, можуть бути схвалені. Далі уряд Кіпру розгляне інші стимули для залучення інвестицій у країну.

Коментарі

Всі новини