Facebook Pixel

Хроніка економічної війни світу проти Росії: нове на 30 березня

Після нападу на Україну Росія зіткнулася з економічними проблемами та санкціями з боку багатьох країн і міжнародних організацій. У самій РФ влада називає це економічною війною. The Page підготувало добірку останніх повідомлень про це на 30 березня.

Економіка

У Держдумі РФ запропонували включити до переліку товарів, що експортуються за рублі, нафту, зерно та добрива. 31 березня уряд має подати Путіну першу доповідь про переведення в рублі розрахунків за постачання російського газу до «недружніх» країн.

Влада Німеччини ввела в дію перший рівень режиму надзвичайної ситуації в газопостачанні на випадок, якщо Росія припинить постачання в разі відмови платити за них у рублях.

Johnson & Johnson вирішила зупинити постачання засобів особистої гігієни в Росію. Офіційна причина – «збільшення масштабів гуманітарної кризи», спричиненої війною в Україні.

Один із найбільших у світі лізингодавців Avolon попередив, що може втратити $200 млн через літаки, що залишилися в Росії. Компанія очікує, що збитки покриє страховка. Загалом російські авіаперевізники орендували в неї 14 літаків, а вдалося повернути лише чотири.

У Renault розмірковують над продажем своєї частки в АвтоВАЗі російському інвестору. Це дасть змогу автовиробнику піти з російського ринку. Передати частку іншому співвласнику «АвтоВАЗу» — «Ростеху» — він не може, оскільки держкорпорація перебуває під санкціями Заходу. Раніше Renault зупинила роботу заводу в Москві.

lada.jpg

Декілька торгових мереж у РФ вирішили відмовитися від добровільного обмеження націнки на цукор у розмірі 5%. Вони стримували ціни лише місяць, але це призвело до спекулятивного скуповування цукру.

За місяць від початку воєнних дій у Росії різко скоротилася кількість вакансій у НКО, сфері онлайн-освіти, ІТ і консалтингу. Водночас видобувні компанії збільшують набір вахтовиків.

vakansii.jpg

Польський ритейлер і виробник одягу LPP Group (бренди Cropp, House, Mohito, Reserved і Sinsay) закрив усі свої магазини в Росії.

Польща має намір припинити імпорт російської нафти до кінця цього року. До кінця травня країна планує відмовитися від російського вугілля.

Уряд РФ дозволив паралельний імпорт низки товарів, тобто їхнє ввезення без дозволу правовласника.

Дві третини (68%) російських компаній малого та середнього бізнесу скоротили витрати на співробітників. Найпоширенішими заходами стали скорочення штату – 27%, скасування системи мотивації (соцпакет, премії, бонуси тощо) – 26%, зниження зарплат – 25%.

Санкції

Люксембург у рамках санкцій заморозив активи Росії на суму 2,5 млрд євро.

Суд у Вашингтоні відхилив апеляцію російського мільярдера Олега Дерипаски. Він називав санкції проти нього свавіллям, але суд дійшов висновку, що США мали підстави для їхнього запровадження.

Один із провідних світових виробників алюмінію «Русал» попередив про ризики для свого бізнесу в умовах санкцій. Одна з найболючіших проблем – втрата значних іноземних ринків, які не можна замінити на інші.

Експерти запропонували створити нову платіжну одиницю для торгівлі Росії з «дружніми країнами». У Мінекономрозвитку РФ не виключають її створення в майбутньому, але наразі розраховують на платежі в національних валютах.

ВТБ виставив на продаж свій європейський підрозділ. Банк потрапив під блокувальні санкції й хоче позбутися «дочки». Німецький регулятор підтримує це бажання, бо боїться краху банку.

Через санкції ЄС проти Росії Хорватія зупиняє прокачування нафти до Сербії. Причина полягає в тому, що сербська національна енергетична система NIS більш як на 56% належить «Газпромнафті».

У Великій Британії затримали супер'яхту Phi, що належить, як стверджує влада, якомусь російському бізнесмену. Як заявив міністр транспорту, власник яхти поки що не потрапив під санкції, однак має тісні зв'язки з Путіним. Вартість яхти британська влада оцінила в $50 млн. На судні завдовжки 58,5 метра є басейн і приміщення, яке будівельники яхти описують як «бездонний винний льох». Яхта ходить під прапором Мальти.

yakhta.jpg

Винятки із загальної тенденції

Авіакомпанія Emirates (Дубай) не має наміру припиняти обслуговувати російські рейси. «Росіяни мають право подорожувати попри події в Україні. Метою санкцій не має бути народ Росії – йому також завдає шкоди те, що відбувається в Україні, як і всім іншим», – сказав керівник компанії.

Виробник шоколаду Ritter Sport не припинятиме продажі у РФ. Німецька сімейна компанія — власник бренду Alfred Ritter заявила, що вони відмовилися від інвестицій і реклами, а припинення продажів негативно позначилося б на виробництві та постачальниках какао-бобів. Росія є другим за величиною ринком збуту для цього бренду.

kamaz.jpg


Подякувати 🎉