Facebook Pixel

Білл Гейтс рекомендує: чотири книги та серіал для читання та перегляду цього літа

Мільярдер, співзасновник Microsoft, ненаситний читач, який регулярно ділиться своїми рекомендаціями щодо книг, днями опублікував свій список «літніх» книг 2024 року. До списку входить книга, яку Білл Гейтс «не може не рекомендувати досить високо». Вона називається «Як дізнатися людину» і є бестселером, написаним оглядачем New York Times Девідом Бруксом. Вона змусила Гейтса задуматися про свої власні комунікативні навички та звички, і це «залишиться зі мною надовго», написав він.

Рекомендації Гейтса також включають серіал про британських секретних агентів, роман про медсестру під час війни у В'єтнамі та дві науково-популярні книги.

«Жінки» (The Women), Крістін Ханна

Бестселером Ханни є роман, дія якого відбувається під час війни у В'єтнамі. Головна героїня Френсіс МакГрат воювала у лавах армійського корпусу медсестер, а потім повернулася додому в країну, що стрясається протестами та антивоєнними настроями.

«Хоча я багато читав і дивився про війну у В'єтнамі, «Жінки» змусили мене замислитись про неї у новому світлі, – написав Гейтс. – Я не знав про роль, яку зіграли жінки у цій війні. Було водночас повчально та надихаюче дізнатися більше про медсестер, які врятували незліченну кількість життів».

«Вражаюча щедрість» (Infectious Generosity), Кріс Андерсон

Кріс Андерсон, який був куратором TED Talks більше двох десятиліть, – не новачок в обговоренні великих ідей, що змінюють світ. У своїй новій книзі він стверджує, що нам потрібно розширити визначення щедрості, написав Гейтс.

Андерсон досліджує визначення щедрості, зважуючи, як надихнути всіх, від звичайних людей до урядів та корпорацій, робити щедріші вчинки. За словами Андерсона, окрім надання грошей на благодійні цілі, це означає «пошук нових способів віддавати свій час, навички та співчуття».

«Якщо ви хочете допомогти створити більш справедливий світ, але не знаєте, з чого почати, то «Заразна щедрість» для вас», – написав Гейтс.

«Повільні коні» (Slow Horses) на Apple TV+

«Я обожнюю історії про шпигунів», – написав Гейтс. Він би поставив «Повільних коней» в один ряд із найкращими з них. Це британський серіал про агентів під прикриттям, зібраних у Slough House, вигадану групу всередині МІ-5, куди відправляють людей, які сильно помилилися у роботі, але не настільки сильно, щоб їх звільнили. Гері Олдман грає главу Slough House, який насправді є повною протилежністю Джеймса Бонда. Він нечупара і алкоголік, але дивує дивовижними шпигунськими трюками. Як і в романах Джона Ле Карре, у «Повільних конях» досить складні персонажі та сюжети. Серіал заснований на серії романів Міка Херрона «Будинок у топі».

«Дивні нові слова» (Brave New Words), Сал Хан

У цій книзі, написаній генеральним директором та засновником некомерційної організації «Академія Хана», обґрунтовується, як і чому ШІ змінить освіту на краще. Хан пише, що насамперед ШІ потенційно може допомогти «ліквідувати розрив в освіті», допомагаючи переобтяженим роботою вчителям та надаючи недороге репетиторство, адаптоване до потреб окремих учнів.

Гейтс, який частково фінансував «Академію Хана» за допомогою гранту у розмірі 1,5 мільйона доларів у 2010 році, схоже, повністю погоджується з цим аргументом. «Сал стверджує, що ШІ радикально покращить як результати учнів, так і досвід вчителів, а також допоможе забезпечити кожному доступ до освіти світового рівня», – написав він.

«Як дізнатися людину» (How to Know a Person), Девід Брукс

Гейтс каже, що в цій книзі йому особливо цінна переконаність автора в тому, що розмовні та соціальні навички – це не просто вроджені якості, їх можна вивчати та вдосконалювати.

«Як людина, якій завжди було зручніше створювати програмне забезпечення, ніж вести світські бесіди, я знайшов цю ідею одночасно освіжаючою та інформативною. У результаті, хоча деякі з порад, що містяться в книзі, можуть здатися елементарними, тепер ця книга – моя улюблена з усього, що написав Девід Брукс», – сказав Гейтс.

Одним із важливих висновків книги є важливість активного слухання або, як це називає Брукс, гучного слухання. Автор пропонує ставити відкриті питання з такими фразами: «Як ти…», «Яко це…», «Розкажи мені про…» та «Як…». Вони спонукають людей докладніше поділитися своїм досвідом та поглядами. Брукс також рекомендує використовувати техніку зациклювання, коли ви перефразуєте те, що хтось тільки що сказав, щоб переконатися, що ви правильно його зрозуміли. Він підтримує те, що експерти називають методом SLANT, що дозволяє передати увагу та інтерес до розмови: сядьте, нахиліться вперед, ставте запитання, кивайте і стежте за тим, хто говорить.

«Цю книгу обов'язково потрібно прочитати всім, хто хоче поглибити свої відносини та розширити кругозір. Я вірю, що вона допоможе нам стати найкращими друзями, колегами та громадянами», – написав Гейтс.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉