Холодильник є практично у кожному будинку. Це обов'язковий агрегат для зберігання продуктів. Як правило, конструктивно він складається з холодильної та морозильної камер, які відрізняються температурним режимом. Ця побутова техніка розрахована на довговічну роботу, тому ремонт холодильника неможливо заздалегідь спланувати. Поломка будь-якого компонента стає несподіваною та несвоєчасною.
Ознаки поломки холодильника
При найменшій підозрі на несправність слід відключити пристрій від мережі. Ця дія допоможе зберегти решту деталей від замикання, відповідно — уникнути зайвих витрат на ремонт.
Ознаки поломки холодильника:
- відсутність звуку двигуна;
- немає холоду в одній або обох камерах;
- не горить лампочка всередині камери;
- часті вмикання/вимикання;
- поява товстого шару криги на стінках;
- агрегат видає дивні звуки, сіпається та деренчить;
- з'явився дивний запах горілого пластику чи хімії.

Чому холодильник може зламатися? Фото надане партнером
Причини несправності можуть бути різні:
- коротке замикання електроланцюга;
- витік фреону чи іншого холодоагенту;
- розгерметизація внаслідок механічного ушкодження;
- зледеніння окремих елементів;
- вихід з ладу реле, двигуна, мікросхеми.
Все залежить від моделі, функціональності та типу побутової техніки, яка може оснащуватися різними комплектуючими.
Що робити при поломці холодильника?
Як правильно вчинити у разі поломки агрегату? Послідовність дій дозволить приймати правильні рішення та не посилити ситуацію. Так як холодильник — досить дорогий апарат, варто зважено підійти до проблеми.
Перше — зберігати спокій та подумати про збереження продуктів. Їх можна винести на холод, якщо дозволяє погода. У будь-якому випадку важливо подбати про запаси.
Друге — загалом вивчити проблему. Перевірити наявність живлення в розетці, підключивши інший пристрій для тесту. Після перевірити штекер приладу на цілісність та відсутність гару.
Третє – зачекати деякий час і повторити спробу підключення. Холодильник може відновити роботу, якщо збій викликаний перепадами електромережі.
Четверте, якщо нічого з перерахованих пунктів не допомогло, викликайте майстра. Не варто довіряти агрегат сусідові, братові та іншим знайомим, які не мають відповідної кваліфікації. особливо у випадках, коли пристрій — на гарантії.
Переваги виклику фахівця
Деякі люди з метою економії намагаються розібратися в побутовому приладі без залучення майстра. Найчастіше такі експерименти закінчуються негативно — повною поломкою техніки. Купівля нової техніки обійдеться в рази дорожче за ремонт, тому самостійний ремонт — сумнівна ідея.

Самостійний ремонт холодильника — сумнівна ідея. Фото надане партнером
Чому необхідно звертатися до професіонала:
- майстер володіє навичками, відповідним досвідом ремонту різних модифікацій та брендів;
- у його розпорядженні необхідні прилади, інструменти для діагностики та визначення поломки;
- спеціаліст дає гарантію на виконану роботу;
- багато майстрів виїжджають додому, без необхідності транспортування агрегату.
Вартість послуг професіонала на сайті Кабанчик залежить від багатьох факторів – кваліфікації, складності поломки, відстані поїздки, заміни деталей. Незалежно від причини несправності ремонт завжди дешевше, ніж купівля нової техніки.