Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Ціна дороги у вічність: скільки коштує поховання, місце на цвинтарі та крематорій

Скільки коштує місце на кладовищі в Україні. Фото: pixabay

Скільки коштує місце на кладовищі в Україні. Фото: pixabay

Щорічно в Україні помирає близько півмільйона людей. Пандемія коронавірусу збільшила цю невтішну цифру. Нещодавно від COVID-19 помер мер Харкова Геннадій Кернес, а ще до цього мери декількох українських міст.

Ритуальні послуги завжди були актуальним та прибутковим бізнесом по всьому світу. А в умовах пандемії такі специфічні послуги стали ще більше затребуваними. The Page розбиралося, скільки коштує поховання в Україні.

Скільки коштує поховання в Україні

Ціна поховання відрізняється в залежності від регіону, однак у будь-якому місті чи селі список необхідних витрат буде однаковим:

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
  • ділянка на цвинтарі, яма або кремація;
  • витрати на морг;
  • труна, одяг, текстиль, вінки;
  • церковна атрибутика, відспівування;
  • поминки, поминальні набори;
  • транспортування (наймання мікроавтобусів, катафалки).

Або ж можна звернутися до ритуальних служб, які займуться всією підготовкою поховання, починаючи з оформлення документів та закінчуючи транспортуванням небіжчика.

Підписуйтесь на нас в Google News!

За транспортування на цвинтар у Києві доведеться витратити до 2000 грн, у регіонах ця сума дещо нижча.

Також можна замовити поминки, по всій країні є низка закладів, які спеціалізуються на таких заходах. За одну людину доведеться заплатити від 60 грн.

Скільки коштує місце на цвинтарі

Згідно з законодавством місце на цвинтарі повинно надаватися безкоштовно. Однак якщо ви хочете поховати родича у певному місці, то доведеться придбати місце на кладовищі, якщо немає вільного місця поруч із родичами. Якщо ж ви вирішили скористатися послугами кремації, то урну можна захоронити у могилі родичів покійного.

Загалом місце на цвинтарі у Києві коштує від $100, якщо ж місце потрібно на елітному кладовищі, то ціна може досягати 2 тис. євро.

Вартість викопування могили змінюється в залежності від пори року. Так улітку ціни можуть починатися від 300 грн, за роботу взимку доведеться заплатити вдвічі більше.

Скільки коштують послуги моргу в Україні

У регіонах, звичайно, послуги моргу нижчі, ніж у столиці. Так за одноденне перебування тіла доведеться заплатити 350 грн, за розтин — 450-500 грн, а за обмивання та переодягання — 500-600 грн.

У столиці ціни на послуги з підготовки тіла стартують від 2000 грн, окремо коштують макіяж, зачіска та інші маніпуляції.

Бальзамування коштуватиме від 1000 грн. Воно не таке популярне в Україні, як у США наприклад, однак якщо потрібно транспортувати тіло, доведеться звернутися до цієї послуги. Також бальзамування може бути локальним.

Варто зазначити, що морги бувають приватними та державними, тому вартість послуг може бути різною.

Скільки коштує труна в Україні

Ще одним невід'ємним елементом поховання є труна. Вони бувають різних форм та розмірів, анатомічні або у формі саркофагу. Анатомічна труна має класичний та знайомий усім вигляд, який повторює форму тіла людини та має шість кутів.

Труни у формі саркофагу зазвичай дорожчі та робляться з дерева, покритого лаком. У таких трун кришка складається з двох частин. Під час прощання відкривають лише одну з них, щоб було видно обличчя.

  • труни, оббиті тканинним покриттям, обійдуться у 800-4000 грн;
  • поліровані труни — 4000-30 000 грн;
  • дерев'яні труни — 6500-15 000 грн;
  • з цілісних масивів цінних порід — 16 000-300 000 грн.

Також варто зазначити, що платними будуть й релігійні ритуали на кшталт відспівування. Воно в середньому коштуватиме 800 грн. Крім того, доведеться придбати вінки, квіти тощо.

Скільки коштує кремація в Україні

В Україні лише три крематорії — у Києві, Харкові та Одесі. Для кремації також доведеться придбати труну. Ритуальні компанії пропонують комплексну послугу кремації у Києві в середньому за 5000 грн. Такий комплекс передбачає труну, транспорт, вінок, оренду зали для прощання, урну для праху тощо.

Можна зайнятися похованням самотужки, вийде навіть дешевше.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини