«Не вважаємо доцільним»: JTI пояснив скорочення виробництва цигарок

Japan Tobacco International вирішила відкласти покупку акцизних марок у українського уряду в жовтні. Про це в коментарі The Page заявив директор з корпоративних питань та комунікацій JTI Україна Гінтаутас Діргела.

«Ми не просимо повернути гроші за акцизні марки у Держфіскальної служби. Ми повинні були замовити їх на суму в 350 млн грн в жовтні, забрати їх вже через 15 днів і оплатити акциз», — пояснив він.

При цьому компанія вирішила їх не брати і не вважає продовження виробництва доцільним. Причиною називає невизначеність ситуації на ринку в зв'язку із законом №1049.

За словами Діргели, JTI зачекає, поки ситуація проясниться. Компанія нічого не має проти самого закону №1049 про єдиний рахунок для сплати соціальних податків та зборів, однак виступає проти 8 поправки до нього, згідно з якою виробники повинні продавати сигарети оптовикам за ціною, що не перевищує 80% від максимальної роздрібної ціни.

Наразі компанія не погрожує піти з ринку остаточно.

«Якщо закон набуде чинності у тому вигляді, в якому він зараз ухвалений, ми порахуємо на яку суму повинна подорожчати наша продукція (приблизні цифри у нас вже є) та вже після цього формуватимемо замовлення на акцизні марки», — пояснив нам Діргела.

«Хочу підкреслити — тютюнові компанії не змовляються про те, яким буде підвищення ціни, це порушення закону», — зазначив він.

За словами Діргели, будь-який споживач може вирахувати на скільки в середньому подорожчає пачка тієї чи іншої марки. Середні цифри вже називалися: подорожчання складе приблизно 7 грн за пачку в зв'язку з ухваленням нового закону та 7 грн — у зв'язку з плановим підняттям акцизу.

Контекст

  • British American Tobacco, Japan Tobacco International, Philip Morris та Imperial Tobacco раніше вже висловлювали свій протест у зв'язку з ухваленим законом. Вони заявляли, що він зробить їхнє виробництво нерентабельним та погрожували, що залишать Україну.
  • Japan Tobacco International в цілому скоротила своє виробництво в жовтні на 73%.
  • Раніше прем'єр Олексій Гончарук пообіцяв тютюновим компаніям діалог, запевнивши, що 8 поправку подавав не уряд, а нардеп. Водночас міністр економіки Тимофій Милованов вважає таку поведінку «табачників» шантажем влади заради отримання кращих умов торгівлі.

Читати на The Page