Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Власники єврооблігацій Приватбанку виграли Лондонський арбітраж

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Міжнародний суд в Лондоні (LCIA) став на сторону власників єврооблігацій Приватбанку на суму $335 млн, які банк випустив до націоналізації. Однак є й обмеження: на виплати з цінних паперів впливатимуть особа власника та дата придбання їх.

Про це агентству «Інтерфакс-Україна» повідомив один із власників таких облігацій, посилаючись на документи trustee.

Через відсутність повної документації співрозмовник агентства припустив, що мова йде про намір виділити пов'язаних і не пов'язаних з Приватбанком осіб.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Що стосується дати, то умови виплат можуть відрізнятися для власників єврооблігацій, які придбали їх після 14 червня 2019 року.

Джерело зазначило, що trustee не опублікував повну інформацію про виплати, однак попросив надати до 13 серпня інформацію про власників єврооблігацій для передачі її адвокатам Приватбанку. При цьому trustee попередив, що подача такої інформації не гарантує виплати.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Співрозмовник агентства також повідомив, що trustee повідомив про подання до суду 11 липня 2019 року додаткових заяв. Це може привести до подальшої затримки з погашенням єврооблігацій.

Контекст

  • При націоналізації Приватбанку, яка сталася в кінці 2016 року, була проведена процедура bail-in — обмін коштів пов'язаних осіб на акції банку з подальшим продажем їх Мінфіну.
  • Йшлося про три випуски єврооблігацій: на $175 млн з погашенням у лютому 2018 року, на $200 млн з погашенням у січні 2018 роки (з них $ 40 млн погашені в серпні 2016 року), а також на $220 млн (облігації субординованого боргу) з погашенням у 2021 році.
  • Брати Ігор і Григорій Суркіси, а також інші пов'язані з Приватбанком особи подали 42 позови проти Нацбанку. Майже всі позови стосуються оскарження визнання НБУ зазначених осіб пов'язаними з Приватбанком. Окружний адмінсуд Києва задовольнив позов сім'ї Суркісів і постановив стягнути з Приватбанку трохи більше 1 млрд грн, $266 тис., а також 7,8 тис. євро. Це ж рішення підтвердив Київський апеляційний адмінсуд.
  • У квітні цього року ексспіввласник Приватбанку Ігор Коломойський скасував перелік пов'язаних з банком осіб. Такий позов підконтрольної олігарху компанії Triantal Investments задовольнив Окружний адмінсуд України. Нацбанк одразу ж виступив із заявою, що це може призвести до стягнення з Приватбанку коштів, які були повернуті державою в його капітал при націоналізації.

Коментарі

Всі новини