Попри повномасштабну війну, яку Російська Федерація веде проти України, державні інституції України й далі функціонують, а українці отримують різні види соціальних виплат, що мають особливу вагу у важкі часи війни.
На початку березня 2022 року Міністерство цифрової трансформації повідомило, що уряд скасував усі обмеження на використання коштів за програмою «єПідтримка». Жодних обмежень категорій. Гроші з «єПідтримки» з 2 березня 2022 року можна витрачати всюди, де приймають розрахунок карткою.

Тепер за кошти для вакцинованих можна придбати будь-які продукти, товари та послуги. Також із картки можна знімати готівку в банкоматах і касах, користуватися онлайн-сервісами банків: робити перекази, оплачувати мобільний зв'язок тощо. Єдине: картку «єПідтримки» не можна поповнювати власними грошима.

Крім того, сервіс «Дія» пропонує українцям оновлену програму підтримки Збройних сил України — «Повернись живим». Відтепер гроші з «єПідтримки» можна витратити на допомогу українській армії.
Нагадаємо, що отримати гроші за програмою «єПідтримка» можуть лише ті, у кого є COVID-сертифікат про вакцинацію, тобто про отримання двох доз двофазної вакцини, згенерований у застосунку або на вебпорталі «Дія».
До цього гроші «єПідтримки» мали змогу використовувати на оплату комунальних послуг та придбання ліків лише українці, старші за 60 років, й особи з І та ІІ групами інвалідності. Звісно, лише ті, хто пройшов вакцинацію. Усі інші вакциновані могли придбати на «ковідну тисячу» квитки на культурні заходи, книжки, квитки на потяг або оплатити заняття спортом.
Згодом дозволили оплату цими грошима навчання та гуртожитку для студентів. Перелік дозволених до оплати послуг і товарів розширювався, але повільно.
Історія програми «єПідтримка» почалася чотири місяці тому.
Наприкінці 2021 року Володимир Зеленський виступив з ініціативою роздати вакцинованим українцям по тисячі гривень через програму «єПідтримка».
Голосування цієї пропозиції у Верховній Раді відбулося миттєво. Зміни до бюджету було внесено менш як за місяць до кінця року. Йшлося про «віртуальні» гроші, які тоді можна було витратити лише на дуже обмежений перелік товарів і послуг.
Нагадаємо: на перший загальнодержавний карантин через поширення коронавірусу Україна закрилася в березні 2020 року. Для ефективного протистояння епідемії в бюджеті країни терміново створили спеціальний фонд. Утім, він проіснував лише до кінця 2020 року.
За даними Міністерства фінансів, яке адмініструвало кошти фонду, 25,7 млрд грн із 66 млрд загальних касових видатків фонду замість доплат лікарям, обладнання кисневими станціями та закупівлі кисню, пішли на... будівництво доріг.
На ковідні доплати медикам у перший рік пандемії пішло майже вп'ятеро менше — 5,5 млрд грн. Дуже смішно виглядає й те, що ковідні видатки за лінією МВС були цілком порівняними з видатками МОЗ і склали 4,5 млрд грн.

З коштів ковідного фонду через Міністерство соцполітики та Пенсійний фонд фінансувалися також видатки на виплати на дітей для ФОП (1,4 млрд грн), а також інші виплати на підтримку бізнесу (до 10 млрд грн — трансферти підприємствам і підтримка населення).
Аудит використання коштів коронавірусного фонду був умовою співпраці з МВФ, й оприлюднення його результатів спричинило скандал.
Цього року на виплати «президентської тисячі» з бюджету України заплановано спрямувати 8 млрд грн.
Наразі громадяни здебільшого не усвідомлюють, що саме вони фінансують державу Україна та її владу, а не влада «підтримує» громадян. Тож «єПідтримка» — це не дарунок держави громадянам; це витрати коштів, зібраних у вигляді податків із цих самих громадян.