Іпотека: що пропонують банки самі та за підтримки держави

Яку іпотеку пропонують українські банки. Фото: Dom.Ria

Минулого року Україна зробила ривок в іпотечному кредитуванні. Більшість банків знизили відсоткові ставки, а уряд запустив державну програму «Доступна іпотека».

Пільгова програма доступної іпотеки почала працювати в березні 2021 року, а восени було значно спрощено умови для її отримання. Тепер можна отримати кредит під 7% для купівлі нерухомості, що будується, нової квартири або приватного будинку без обмеження житла за віком (для міст-мільйонників – не старше за 10 років), вартість яких не перевищує 2,3 млн грн. Перший внесок має бути не менш як 15%, а максимальний строк іпотеки – 20 років. Перевагою державної програми є фіксована ставка для покупця впродовж усіх 20 років. Банки отримують ринкову вартість кредиту – різниця компенсується коштом держави.

Станом на 3 лютого в програмі беруть участь 22 банки. Менш як за рік було підписано 1 593 іпотечні договори загальною вартістю 1,37 млрд грн. Топ-5 банків за кількістю підписаних кредитних договорів:

1

Ощадбанк

Торік Ощадбанк у 2,5 раза збільшив видавання іпотечних кредитів – 2,5 тис. договорів на 1,89 млрд грн. У рамках програми «Доступна іпотека 7%» банк профінансував 289 позичальників на суму 252 млн грн.

До переваг іпотеки в Ощадбанку можна віднести відсутність прихованих комісій і можливість вибору схеми погашення кредиту – ануїтет чи класика.

2

Приватбанк

Іпотеку в Приватбанку може отримати не лише громадянин України, а й резидент із постійною посвідкою на проживання. На момент погашення кредиту вік позичальника не має перевищувати 65 років.

3

Укргазбанк

Минулого року державний Укргазбанк видав понад 1,5 тис. іпотечних кредитів на 1,25 млрд грн, що втричі більше, ніж торік. У 2021 році банк профінансував 1 216 кредитів на вторинному ринку та 327 на первинному.

Крім того, банк має кілька партнерських іпотечних програм із забудовниками на первинному ринку. Там відсоткові ставки починаються від 0,01%, але поширюються вони лише на певні об'єкти забудовника.

4

Банк «Глобус»

Банк робить ставку на розвиток іпотечного кредитування на первинному ринку. За оцінкою голови правління банку Сергія Мамедова, у сегменті «первинки» частка «Глобуса» становить 60%, зокрема за держпрограмами – 50%. Структура видавання іпотеки за регіонами виглядає так: приблизно 60% договорів укладаються в Києві, потім ідуть Харків, Кам'янець-Подільський, Рівне, Суми, Миколаїв. На сайті банку є інформація про партнерські програми із забудовниками на первинному ринку.

5

Кредобанк

Іпотечне фінансування в банку може бути отримано не лише на придбання нерухомості, а і проведення капітального ремонту вже наявної будівлі або самостійне будівництво «з нуля».

6

«Правекс банк»

З-поміж особливостей пропозиції банку можна виділити зниження ставки за кредитом на 0,5% для IT-фахівців, медичних працівників і клієнтів «Правекс банку». Банк не поділяє кредити на вторинний і первинний ринки, але пропонує три пакети послуг із різними відсотковими ставками та умовами обслуговування.

Читати на The Page