Чому британці роблять ставки в 10 разів частіше, ніж українці?

Вікторія Закревська
Заступниця голови Ukrainian Gambling Council з комунікаційних питань

Гемблінг у Британії — одна зі сфер економіки, легальна та контрольована державою. Азартні ігри протягом століть були найпопулярнішою розвагою британців, а кінні стрибки — основним видом спорту, на який робилися ставки протягом трьох століть.

Звичайно, у сучасному британському законодавстві головний акцент щодо ведення грального бізнесу зроблено на соціальну складову та безпеку гравців. Саме тому переважна кількість британців розглядають азартні ігри як вид розваг, а ставки як частину способу життя, в якому є місце безпечній і відповідальній грі.

Це вкотре підтвердили результати соціологічного дослідження, проведеного цьогоріч у квітні британською компанією Entain – найбільшим виробником грального обладнання. У межах свого дослідження Entain хотіла з'ясувати, як змінилися навички британців щодо азартних ігор під час карантину, пов'язаного з COVID-19.

І хоча тема британського опитування дещо відрізняється від тієї, яку в межах свого дослідження розглядала Ukrainian Gambling Council – «Ставлення українців до гемблінгу» — загальні тенденції однаково простежуються.

  • 1. Найменш активною групою населення з точки зору участі в азартних іграх і в Британії, і в Україні є люди старше 55 років.

Так, у Британії лише 28% серед тих, хто робить ставки, становлять люди віком 55 років і старші. Здебільшого грають люди середньої вікової категорії.

В Україні частка респондентів, які хотіли б зіграти хоча б в один вид азартних ігор на гроші в майбутньому, серед опитаних 55 років і більше становить 1,7%. Як і серед британців, найбільшу перевагу такому виду розваг віддають українці середнього віку (13,3%).

  • 2. Респонденти, які підтримують азартні ігри, зокрема беттинг, пов'язують себе зі спортом і позитивно ставляться до того, що гемблінгові компанії допомагають розвитку спорту.

Понад 90% британців, котрим подобається робити ставки, вважають себе спортивними фанатами. Водночас 63,2% українців сказали «так» легалізації грального бізнесу на підтримку аргументу, що букмекерські компанії спонсорують спортивну галузь – футбол, хокей, баскетбол та інші види спорту.

  • 3. Ставки в букмекерських компаніях, зокрема в онлайн-форматі, є одним із найпоширеніших видів азартних ігор, у яких готові брати чи беруть участь респонденти.

Так, серед українців більша частина тих, хто вирішив зіграти в азартні ігри на гроші, віддає перевагу саме ставкам у букмекерських компаніях (4,5%, це найвищий відсоток серед інших видів азартних ігор). Британці ж традиційно віддають перевагу такому виду гемблінгу.

Через коронавірусні обмеження онлайн-формат почав користуватися більшим попитом у багатьох сферах життя, азартні ігри – не виняток. За даними британської Комісії з азартних ігор, карантин під час пандемії COVID-19 позитивно вплинув на ринок онлайн-казино, що істотно зріс проти загального валового доходу від азартних ігор, що збільшився на 29%.

А головне, що значно відрізняє британських респондентів від українських – готовність брати участь в азартних іграх.

QuoteЯкщо в Британії 78% заявили, що вони роблять ставки хоча б раз на тиждень, то серед українців лише 7,2% опитаних хотіли б зіграти бодай одну азартну гру на гроші в майбутньому.

Головна причина такої великої різниці в тому, що Британія історично лояльніше ставиться до азартних ігор як виду розваг. Стабільні умови ведення цього бізнесу та соціально орієнтовані закони допомагають британському гральному ринку розвиватися та поповнювати національну економіку. Коли бізнес поводиться відповідально, то й гравці почуваються захищеними.

Поки Україна тільки стала на шлях розвитку соціально відповідального гемблінгу, важливу роль у процесі становлення цієї сфери має бути відведено соціологічним дослідженням.

Саме вони допоможуть державі й операторам визначитися, в яких напрямках рухатися та яких принципів дотримуватися, щоб українська індустрія азартних ігор посіла гідне місце на світовій арені, а українці сприймали азартні ігри як зрозумілий, хоча й специфічний вид розваг.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]