Якщо не хочеться організовувати свою відпустку за кордоном, можна чудово відпочити, не залишаючи країни. До послуг відпочиваючих, що побажали провести відпустку в Україні, широкий спектр можливостей з організації дозвілля: від гірськолижних курортів до теплих морських пляжів.
З урахуванням ускладнень, пов'язаних із COVID-19, список відкритих туристичних напрямків і місць відпочинку весь час змінюється. Наприклад, загальні карантинні заходи продовжені урядом України до 30 червня 2021 року, жорсткий локдаун у Києві — до 30 квітня.
Отже тим, хто планує свій відпочинок провести в межах країни, слід перманентно тримати руку на пульсі поточної епідемічної ситуації.
Курорти на Азовському морі
Приазов'я славиться мальовничими місцями, теплим морем, смачними морепродуктами і свіжим повітрям.
Одне з курортних міст на Азовському морі — Бердянськ, яке пропонує відпочивальникам розкішні пляжі, упорядковані купальні сектора. Тут можна відвідати цілющі джерела з мінеральною водою, лікувальні грязі. Помірний континентальний клімат і не менш помірні ціни дозволяють із задоволенням відпочити тут туристам із будь-яким рівнем доходу протягом тривалого часу. Наприклад, у травні тут повітря прогрівається до +22 С вдень, а вночі температура не впаде нижче +20 С.
Ще один курорт — містечко Кирилівка, що знаходиться на азовському узбережжі. Клімат тут не менш приємний, ніж у Бердянську. Пляжі чисті, відсутність промислових підприємств в доступних для огляду околицях забезпечує чистоту природи та кришталеву свіжість повітря.
Туристичні компанії рекомендують кілька популярних гостьових будиночків і готелів, проживання в яких забезпечить комфорт і затишок за прийнятної вартості сервісних послуг: гостьовий будинок «Грейс», який знаходиться всього в півтора км від міського центру і готель «Клеопатра» в двох км від центру.
Маріуполь — основний курорт на Азовському морі
Головним курортним центром Азовського моря, центром цілющих грязьових ванн є Маріуполь. Тут на море сезон купання відкривають з другої половини травня, а закривають в кінці другого тижня вересня. Туристів у місті приваблюють краєзнавчий музей, театр драми, а також багато інших визначних пам'яток, які можна відвідати як в рамках екскурсійної програми, так і самостійно.
Фото: wikiway.com
Серед найбільш популярних готелів експерти туристичного бізнесу рекомендують «Колумб», розташований у 3,5 км від центру міста і готель «Спартак», побудований у півтора км від центру. Вартість номерів за добу становить від 450 до 700 грн з однієї людини.
Чорноморські курорти
Чорноморські пляжі — найкраще місце для відпочинку всією сім'єю. Курортні міста та приморські бази відпочинку, крім пляжів і морського купання, пропонують на вибір широкий спектр пам'яток, і багату екскурсійну програму, цікавікожному туристу.
Чорноморські курорти: Білгород-Дністровський
Місто Білгород-Дністровський, що лежить за вісімнадцять кілометрів від чорноморського узбережжя — одна з перлин вітчизняного туристичного бізнесу. Головна визначна пам'ятка міста — легендарна Білгород-Дністровська фортеця. Це найбільший комплекс середньовічних укріплень в Україні.
Фото: wikiway.com
Серед найбільш популярних готельних комплексів тут рекомендують «Фієсту» — готель у півтора км від міського центру. Вартість проживання тут становить від 800 грн/чол. за ніч.
Місто-курорт Чорноморськ
Чорноморськ заслужено користується славою центру туристичного та пляжного відпочинку на Чорному морі протягом дуже тривалого часу. Він невеликий, але надзвичайно упорядкований, і дуже зручний для сімейного відпочинку. Тут тихо, спокійно, відсутній ажіотаж великих пляжно-курортних центрів. Окремий плюс: величезна кількість міських зелених зон (парки, сквери, фонтани) і чистих пляжів з дрібним піском.
У травні повітря в міській та приміській межах прогріється до +18 С вдень і до +12 С — вночі. Зупинитися в Чорноморську експерти туристичного бізнесу рекомендують у мотелі «Чорноморський маяк», розташованому в 5 км від центру міста. Тут ціна становить від 550 грн з людини за добу.
Гірські лижі: Буковель
За рівнем комфортабельності, інфраструктури, а також кліматичних умов і краси ландшафтів Буковель не поступається відомим закордонним курортам. Карпатські гірськолижні бази та курортні комплекси по праву вважають спортивно-розважальними центрами європейського рівня.
Буковельский гірськолижний курорт — найбільша вітчизняна база зимових видів спортивного відпочинку. Тут справжнє роздолля для любителів сноубордингу та гірських лиж. До того ж приголомшливі природні умови та сліпучі панорамні види забезпечать заряд позитивних емоцій найдосвідченішому туристу на рік уперед.
Фото: wikiway.com
У травні температура повітря тут підніметься до +17 С, а вночі стовпчик термометра не опуститься нижче позначки +8 С.
Найвідомішими готелями Буковеля вважають «Міллі енд Джон», розташований за три кілометри від центру міста (ціни — від 350 грн за людину на добу) і «Редіссон Блю ресорт Буковель» (півтора км від центру, вартість проживання від 290 грн/чол./добу).
Курорт Драгобрат
Цей спортивно-туристичний гірськолижний курорт розташований вище всіх подібних високогірних баз над рівнем моря. Місто лежить на висоті 1,3 — 1,7 тис. метрів. Він приймає відвідувачів з листопада до травня включно. Найбільш відомі і популярні готельні комплекси Драгобрату — «Пік», що розташований за півкілометра від центру міста (вартість проживання — від 1000 грн за одну людину на добу) і «Голден Пелес», що лежить в 23 кілометрах від центру міста, де номер коштує від 450 грн/чол./добу.
Курорт Славське
Ще один улюблений відвідувачами гірськолижний курорт, Славське, вважають найкрасивішим місцем Карпат. Туристи з'їжджаються сюди цілий рік. Це не дивно, оскільки до їхніх послуг тут, крім спортивного відпочинку, запропоновані чудові пейзажі і чудодійний, м'який мікроклімат. У травні повітря тут прогріється до + 21С вдень і до +11С — вночі.
Серед найбільш популярних готелів експерти турбізнесу називають готельний комплекс «На пагорбі», що розбитий трохи далі, ніж за три кілометри від центру міста (вартість проживання — від 600 грн з людини за добу) і «Смерекова хата», що лежить на аналогічному відстані від центру (ціна за готельний номер — 600 грн з людини за добу проживання).
Мінеральні води України
В Україні наразі налічують близько 200 родовищ мінеральної води, які використовують в якості лікувально-оздоровчих баз. Вітчизняні курорти Миргорода, Моршина, Трускавца користуються широкою популярністю далеко за межами України.
Оздоровчі курорти надають відвідувачеві можливість не тільки відпочити, а й оздоровитися.
Місто-курорт Хмільник
Хмільник — місто, що знаходиться на березі Південного Бугу у Вінницькій області. Крім іншого, воно славиться унікальним радоновим курортом — єдиним у країні. З міських пам'яток найяскравішим є палац графа Ксідо.
Попитом користуються міські готельні комплекси «Ексклюзив» (розташований у кілометрі від центру, вартість номера — від 400 грн за людину на добу) і міні-готель «Лелека» (ціна починається від 345 грн/чол./добу).
Трускавець — місто в пригір'ї
Курортне місто Трускавець лежить у мальовничій долині біля відрогів Карпатських гір. Відпочивальників тут чекають чисте гірське повітря, мальовничі пейзажі, історичні пам'ятки та лікувальна мінеральна вода «Нафтуся».
Фото: wikiway.com
Найвідоміші готелі — «Грін Парк», що у кілометрі від міського центру (вартість номерів — від 990 грн/чол./добу) і «Гермес», де на відвідувачів чекають номери від 550 грн з людини на добу.
Карпатські гори України
У Карпати щорічно їде величезна кількість відпочивальників із різних куточків земної кулі. Тут дуже люблять проводити активний відпочинок спортсмени-любителі, які захоплюються сноубордом і гірськими лижами.
Івано-Франківський гірськолижний курорт
Місто дарує гостям неповторний колоритний дух Західної України. Івано-Франківськ ідеальний для активного відпочинку. Тут можна займатися гірськими лижами, гуляти — як в межах міста, так і в гірських хвойних лісах. До послуг гостей міста — професійні гіди та насичена, різноманітна екскурсійна програма.
Фото: wikiway.com
Серед популярних готельних комплексів називають «Коруна», розташований в 66 кілометрах від центру міста (вартість проживання на одну людину становить тут від 1930 грн на добу) і готель «Надiя», що розташований менш ніж у кілометрі від центральної міської площі (ціна за номер починається від 688 грн за одну людину).
Львів
Фото: wikiway.com
Львів — старовинне місто з неймовірною кількістю пам'яток старовини, найкрасивіших місць, запаморочливих видів. Найбагатший вибір кафе і ресторанчиків, витриманих у традиційному українському стилі.
У травні повітря тут прогріється до +18 С, а вночі — до +10 С . Рекомендовані готелі міста — хостел «Етно», розташований всього в двох кілометрах від міського центру (ціна від 200 грн/чол./добу) та хостел Z-One, що лежить практично в центрі (вартість починається від 468 грн з людини на добу).
Ужгород
Фото: wikiway.com
В Ужгороді зосереджена неймовірна кількість місць, предметів старовини, красивих пейзажів, які приваблюють туристів з усього світу. До того ж тут працює величезна кількість санаторіїв і баз відпочинку — є де підлікуватися і просто зупинитися, щоб подихати свіжим повітрям і оглянути визначні пам'ятки.
Одеса
Фото: wikiway.com
Немає такої людини, яка ніколи не чула б про легендарну Одесу. Місто, що розташоване на березі Чорного моря, додаткових рекомендацій не потребує. Тут є все, щоб із вогником відпочити, занурившись у вир неповторного місцевого колориту — від Дерибасівської до Привозу. В Одесі є кілька здравниць санаторно-курортного типу. Тут чудові пляжі та оригінальні готелі, одна назва яких нікого не залишить байдужим.
Серед найбільш популярних готелів називають хостел «Ліжко на Дерибасівській» (ціна від 89 грн з людини на добу), розташований у кілометрі від центру, і готельні апартаменти «Олімп клуб» в 5,5 км від центру міста (вартість починається від 599 грн з людини на добу).
Мандрівникові на замітку
Як радить відомий блогер AlexUA, тим, хто планує свій відпочинок, будуть корисні наступні інтернет-сервіси:
- щоб швидко відшукати та недорого придбати потрібні квитки, можна використовувати сервіс TicketsUa, де оплату приймають у гривні з карт українських банків;
- на сайті Aviasales завжди можна знайти оптимальний за вартістю квиток на літак;
- сервіс Hotel Combined — це пошукова система, яка з 30% економією коштів знайде відповідне житло по всьому світу, оскільки «шерстить» всі необхідні сайти, присвячені броні готелів, апартаментів та економ-варіантів житла;
- Сайт Booking.com додаткової рекомендації не потребує — відмінний глобальний пошуковик житла;
- Сервіс Airbnb — найпопулярніший пошуковик житла для туристів, який за реєстрації до того ж надає гарні бонуси на початкове бронювання;
- Сервіс Rentalcars — для тих, хто бажає знайти та орендувати автомобіль;
- Страхування подорожей для українських громадян, а також оформлення грін-карти для подорожі за кордон країни на авто можна зробити через сервіси Hotline Finance і Cherepaha.
Альтернатива широко відомим курортам
Як кажуть у своєму відеоблозі Максим Узол і Ольга Манько, крім широко відомих готелів туристично-спортивної зони відпочинку в Карпатах — таких, як Буковель, Драгобрат, можна провести відпустку в гірських курортах Львівщини.
Наприклад, у містечку Орявчик (Сколівський район, Львівська область) є незабутній житловий комплекс — ґлемп-готель із будиночками-куполами. Глемпінговий відпочинок надзвичайно популярний в Європі. Це словосполучення в перекладі означає «гламурний кемпінг». Ти мешкаєш у наметі, в якому є кухня, душ, туалет і всі умови для життя.
У такого виду житлового комплексу існує кілька варіантів інтер'єрів. Один передбачає напівсферичне житло з великими панорамними вікнами. Інший схожий з індійським вігвамом або типі, з дотриманням традиційних індіанських інтер'єрних особливостей, що включають центральне місце для відкритого вогнища.
За словами Макса Узола, тут житло нагадує космічну станцію, всередині якої витає деревний дух. У кімнатах є все, необхідне для комфортного перебування. А на території глемпінгу відпочивальникам запропоновано безліч розваг — лазня, лучне стрільбище, а також екскурсії місцевими визначними пам'ятками: парк Сколівські бескиди, водоспад Кам'янка, гірське озеро.