Щороку подорожі за кордон літаком стають усе популярніші. Вони дають змогу заощадити безліч часу та сил на дорогу. Але з перельотом пов'язано багато хвилювань: як не запізнитися на рейс, нічого не забути, чи пропустять ручну поклажу, чи не втратять багаж... Нижче ми пропонуємо кілька порад про те, як зробити свою подорож найбільш комфортною.
Коли вигідно купувати авіаквитки
Неймовірно дешеві квитки — привід насторожитися та перевірити ще раз усі умови. Адже безкоштовний сир зазвичай буває лише в мишоловці. Часто низька ціна приховує додаткові витрати або незручності. Наприклад, виявиться, що не можна повернути квиток або провозити ручну поклажу під час перельоту, за багаж або реєстрацію на рейс доведеться доплатити, час вильоту або приземлення незручне, а тому потрібно витратитися на таксі.
Щоб дійсно заощадити та не потрапити в халепу, квитки варто купувати за 104–29 днів до вильоту. Найнижчі ціни у авіакомпаній найчастіше за 54 дні. Тому ганятися за акціями необов'язково — достатньо лише купувати квитки вчасно.
Під час бронювання доступна опція вибору типу харчування. Тому, якщо ви не хочете їсти звичайні сендвічі в польоті, приділіть час тому, щоб ознайомитися з пропозицією авіакомпанії. Замість стандартного меню можна замовити вегетаріанське, низькокалорійне, діабетичне чи кошерне.
Поради щодо перевезення багажу
Перед польотом слід уважно вивчити тарифи на багаж. Деякі компанії беруть до уваги не лише його вагу, але й розмір сумок. Інші зважають на кількість. Може виявитися, що провезти дві сумки по 5 кг обійдеться дешевше, ніж одну вагою 10 кг.
Для кращого збереження валізи часто обмотують харчовою плівкою. Але сьогодні її можна замінити яскравим чохлом, який вбереже валізу та допоможе швидко впізнати свій багаж на стрічці.
Від колекціонування наклейок теж краще відмовитися. Адже на штрихкодах зашифрована інформація про рейс, тому за наявності декількох наклейок багаж можуть легко помилково відправити в інше місце. А ось візитку з контактною інформацією можна і приклеїти. Тільки не пишіть на ній домашню адресу: для злодіїв це стане сигналом, що вдома нікого немає.
Часто багаж втрачають під час пересадки з літака на літак або в поспіху під час реєстрації. Тому не варто приїжджати в аеропорт в останню хвилину. А якщо попереду пересадка, вибирайте рейси так, щоб між ними було щонайменше три години перерви.
Як забезпечити комфорт у польоті
Якщо летіти доведеться довше 2 годин, то варто взяти із собою змінне взуття. Ідеально, якщо це будуть домашні тапочки. Взуття стискає ноги та погіршує кровообіг. До того ж у теплі ноги будуть пітніти, що також спричиняє дискомфорт.
Було б непогано надіти в політ компресійні шкарпетки або панчохи. Через різницю в тиску та нерухоме положення ноги можуть набрякати. А спеціальні панчохи допоможуть вирішити цю проблему.
Більшість авіакомпаній має свої мобільні застосунки. Можна завантажити їх перед польотом. Так ви матимете доступ до бортових розваг.
Обов'язково беріть у політ вологі серветки та протирайте підлокітники й лоток перед тим, як до них доторкатися. Це допоможе знизити ризик захворіти після перельоту. Адже буває так, що персонал не встигає якісно дезінфікувати всі поверхні, з якими контактують пасажири.
Відразу після того, як сядете в літак, переведіть годинник на місцевий час пункту прибуття. Так ви зможете швидше адаптуватися на новому місці. До того ж це зменшить ризик спізнитися на наступний рейс під час пересадки: всі табло в аеропорту вже будуть показувати дані за місцевим часом.
Якщо на вас чекає тривалий переліт, то на відкриті ділянки тіла слід нанести зволожувальний крем. У літаку повітря дуже сухе, оскільки постійно працює кондиціонер. А крем убереже шкіру від пересихання.
Незамінна річ у літаку — навушники. Можна подивитися фільм просто з екрана, вмонтованого в крісло, можна скористатися своїм гаджетом. Також у політ варто взяти органайзер для навушників. Адже проводи весь час плутаються, і приводити їх до ладу в обмеженому просторі дуже незручно.
Перед виходом із літака, обов'язково слід перевірити кишеню переднього сидіння. За статистикою, пасажири найчастіше забувають щось важливе саме в ній.
Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам уникнути небажаних сюрпризів під час перельоту та провести відпустку спокійно. Приємної подорожі!